Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • AndreiVec

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Hristos a inviat! Am schimbat si eu la opel-ul meu casetofonul original cu un cd player sony, toate bune si frumoase cu o singura problema... si anume dupa ce scot cheia din contact daca vreau sa inchid din buton nu se inchide... trebuie sa astept 1.34 minute dupa pot sa o inchid, din cheie merge. Si data la cd player se reteaza de fiecare data (cand iau cheia din contact ).Mentionez ca antena de radio nu e conectata ( trebuie un adaptor).

Ce este de facut ? Am citi pe forum si nu am gasit.

Am opel vectra b din 1997 1.6, 8v clasic
  • weroGt

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2015

  • Mesaj Privat
colegu nush cum ai legat tu asa ceva.. dar eu am avut un opel din 1997 1.6 8v mai exact x16szr 75 cai
am schimbat 3 casetofoane .. au mers perfect .. tineau memoria .. si se opreau odata cu scoaterea cheii din contact .. si le`am conectat pur si simplu la instalatia masinii . . acum detin z18xe din 2001 .. avea casetofon original ma rog nush ce firma .. am schimbat cu un altul .. l`am conectat la instalatia masinii . de 6 luni de zile . inca merge. .. inainte de vectra am avut opel astra x16 szr din 1998 .. lafel .. casetofon schimbat cu un oarecare altul... conectat la instalatia masinii .. si a mers perfect ... sa mentionez ca si la celelalte 3 masini ( nefiind opel ) tot asa am procedat ?....
Urmareste schema de pe casetofon sau .. cauta pe google cum se leaga un casetofon ( la alimentarea cu curent ) si nu o sa ai probleme . daca tot nu merge.. pune tu 2 fire. . un + si un - de la baterie .. si iei un +contact din instalatia masinii .. .. daca te depaseste .. dute la electrician
sau incearca minunea. inverseaza firul rosu cu cel galben .. .. o
  • AndreiVec

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema conectand firul galben cu cel rosu, acuma merge fara probleme si fara contact. Prima data l.am mufat asa cum era fara nici o modificare...
  • weroGt

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2015

  • Mesaj Privat
incearca sa le inversezi .. rosu la galben si invers. . vezi ce zice !
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR