Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Zilnic cate 2-3 prin Bucuresti.Asta ce observ eu.Sigur sunt mai multe cand nu sunt atent.
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
...si foarte multe ST in ultimul timp
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Din ce in ce mai multe facelift... Wink
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ST rulez ! Smile
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sunteti cativa in frunte cu iso acizi dar aveti dreptate.
Taranul sau cocalarul ca altfel nu pot fi numiti cumpara de toti banii eventual si imprumutati ca sa nu piarda chilipirul cioarse cu km fara numar, dpf terminat, volanta pe duca, lovite si tencuite, schimburi de ulei la 50,000km si tot asa. Pe urma incepe distractia, sta cu ea in parcare ca nu are bani sa o faca sa treaca de RAR sau ITP, cauciucuri valeu ce scumpe asa ca numai second vede, cum dom'le sa schimbe distributie, filtre, volanta Laughing
Pai la pret de Logan ce vrei ? Una care deja se anunta cu dpf si volanta, cu 150-200,000km in Germania trece de 10,000euro.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Pe topicul "Sfat achizitie Insignia" majoritatea vor "full options".
Eu am incercat pe mai multi sa-i sfatuiesc sa se intinda cat ii tine plapuma, adica in aceeasi bani sa mai renunte la dotari in favoarea numarului de km mai mic...ce crezi? No chance.
Sa fie full frate sa ne vada strada
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
increatul a scris:ST rulez ! Smile


Nu pot sa nu remarc orientarea cumparatorilor de Insignia spre ST ....trebuie sa recunoastem este un break reusit Smile
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
canguru, da' nu stiu cum iti permiti sa le dai un sfat competent, FULLL sa fie. evident de probleme.
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Asa este el, mai "obraznic"... Laughing

Scuze de Esti OFF TOPIC
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si pe la noi sunt cateva insignia, iar pe drumurile patriei am tot vazut. Curios este ca de mai bine de o luna de cand ma tot uit dupa o masina am vazut mai multe insignii decat vectre c facelift.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Bre, gata, nu mai pot! Mor cind vad cum va fac pe unii din vorbe samsarii cind pronunta FULL! Asa liniste se lasa , mai ca cumparatorul renunta la negociere cind are posibilitatea sa se laude ulterior ca are FULL.... de 7ari, 8ari. Iar samsarul ia foc cind il intreb de alt full in afara de piele, clima de bizonnnnn si xenoane! Alea s-or numi CAREU? E atat de simplu cind internetul e liber sa vezi ce e maxim de dotari incit merita distractia!
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
lbanias a scris: Alea s-or numi CAREU?

Nu, este chinta royala... Laughing
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
este full full fara piele.....Smile
Ce nu poti sa-i pui xenoane dupa ?
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daaaa, halogene cu lupa ce bat hais si cea! Mai stiu io un film de au facut aia din Trabant Porsche. Cred ca e o placere si foarte simplu sa asamblezi o masina! Pai ea te serveste pe tine sau tu pe ea?
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Eu nu stiu de ce va agitati asa. cei ce isi iau Insignii siliconate si cu "volan incalzit", nu au treaba cu internetul sau cu logica noastra. sunt universuri paralele , moduri de viata diferite. Asa cum zicea un coleg mai sus , degeaba cumperi insignia daca stai cu ochii pe consum sa nu sari de '6" , nu cumperi un cauciuc ca lumea si bagi consumabilele cele mai ieftine. Fiecare isi merita soarta mai ales cand nu asculta si nu judeca!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
degeaba cumperi insignia daca stai cu ochii pe consum sa nu sari de '6"


Corect!
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
O sa fiti surprinsi cind auziti ca chiar azi ma intreba un tinerel ITst daca e ok Insignia pentru ca el vrea sa ia una pina in 9000 si diesel. I-am zis ca in banii aia mai bine se uita la Astra si el zice: pai nu Insignia e flagship-ul la Opel, adica are cele mai multe dotari? Nu cred ca nu stie de google search, reviews, mobile.de, ci doar e ne-experimentat si naiv.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pai cand printre cunoscuți esti persoana care "se pricepe la opel" ai putea sa dai o mana de ajutor, in sensul sa vizionezi o insignia in caz ca. Sunt si samsari care aduc masini pe roti, chiar daca-s km dati inapoi, masina in sine poate nu e lovitã si e ok.
Stiu colegi de forum, la alta marca, s-au dus cu un prieten, masina era de curand adusa, au vazut-o, au pus laptopul, altul se uita la parametrii prin team viewer, au pus laptopul si in mers, turbina, absolut tot a fost ok si au luat-o.
Asa se cumpara o masina, dupã niste teste pe loc si in mers.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Erau unii samsari care ziceau ca o poti testa in curtea pietei, si cind intreba clientul ce test ii ala de 50 metri, raspundea ala ca n-are asigurare si vigneta, ca pe 6 luni nu merita sa faca! Si acum, urmeazã socul: masina mea am luat-o de la o reprezentanta care mi-a spus acelasi lucru! Cind am zis ca nu am batut 300 km ca sa cumpar o pozã, a facut test drive-ul fara asigurare, vigneta! Deci, un fel de samsari cu acte...
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cine vrea masina ok NU cumpara de la bisnitarul mioritic Exclamation Bisnitarul nu cumpara niciodata masini care sint ok, bisnitarul o sa cumpere masini ieftine, destinate in special business'ului, adica masini accidentate si/sau cu multe si diferite probleme si/sau probleme ascunse! Aceste probleme vor fi rezolvate ieftin si de obicei prost pentru ca masina-gunoi trebuie sa ramina in pret si sa se pastreze o cit mai mare marja de profit!

Daca numai km'trajul ar reprezenta problema principala a unei masini cumparate din tirg ar fi bine..., toate gioarsele, accidentatele si cele cu probleme mari la motor ajung in RO, sint cirpite si vindute mai apoi ca gioarse de lux.

Atentie la masinile vindute fara TVA, desi n'are voie sa vinda fara TVA bisnitarul specifica ca nu are TVA pe factura, "surpriza" platirii TVA'ului va poate reveni voua ca si proaspat pacalit!
Atentie cind faceti actele cu bisnitarul sa fie el trecut in acte cu seria de buletin si adresa caci altfel nici nu aveti pe cine da in judecata in cazul unor probleme cu masina sau actele.

...sau si mai sigur NU Exclamation cumparati de la bisnitari Exclamation , renuntati la intermediari si comoditate Exclamation, Germania este totusi aproape Cool
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR