Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • MarianThePC7

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am o intrebare. Pentru a schimba ambreiajul la o Vectra A TC4EE1 trebuie data puntea sau motorul jos, sau se poate scoate doar cutia de viteze si scimbat ambreiajul? Multumesc.
  • viper1988

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut, se da jugul jos si cutia altfel nu ai cum.eu l-am schimat acum o luna (acelasi motor am si eu) ma dus kitul km germany 550 si manopera 300 ...(destul de mult ..motoarele astea isuzu(tc4ee1) sunt extrem de rezistente si fiabile,eu am 405.000km cu el,dar .daca te lasa ceva la motor sau cutie zici ca sunt din aur asa's de scumpe...


P.S. s-ar putea sa gasesti mecanici "mai destepti" care sa iti spuna ca se poate schimba fara sa le dai jos,ci doar prin "departarea cutiei de motor ", sfatul meu este sa nu faci asa deoarece "desteptul ala de mecanic "(pe langa faptul ca pentru 90% din ei motoarele astea sunt sf, daca le iei testerul si diagnosticare digitala -adica iti spune masina singura ce "buba" are i-ai terminat/nenorocit habar nu au sa faca o constatare fara ele) se chinuie groaznic nu vede nimic din ce face acolo incercand pe ghicite sa le potriveasca la locul lor si termini si suportii motor cutie, si risti sa nu ti-l monteze cum trebuie
  • viper1988

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2012

  • Mesaj Privat
apropo sa discuti cu service-ul unde il montezi sa iti asigure si reglajul dupa ce faci 3000-4000 cu kitul nou in acelasi pret.(se mai regleaza dupa ce "se aseaza" ...asa e la sistemul vechi pe cablu,fara pompa de ambreiaj)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR