Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • freebo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 x20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Vã salut!
Ieri mi-am cumpãrat o Vectra din 99, provenientã Germania. Motorul este 2.0 benzinã(x20xe bãnuiesc din ce am mai învãtat de pe forum). Scriu aici pentru cã nu am gãsit nimic relevant folosind search-ul, nici rãsfoind subiectele...
Masina am luat-o la bani foarte putini, deci am nevoie de sfaturi sã stiu în ce m-am bãgat.
1. Este x20xe un motor fiabil?
2. Slãbiciunile motorului? Costuri de întretinere?
3. Consumul din ce am vãzut nu este unul de speriat cum multi mi-au spus, poate consuma si 20% dar si 5% dupã cifrele afisate în bord. Vreau sã stiu si consumul altora cu acelasi model.
4. Se meritã pe viitor o instalatie GPL?
5. Motorul avea momente când fãcea pauze în timpul mersului, erau scurte. Proprietarul mi-a spus cã a schimbat pompa de benzinã cu alta din dezmembrãri si acesta e singurul motiv. Dar dupã putinã ”forjare” în cele douã zile de când am luat-o nu se mai simte nimic, doar pe loc are momente când dã sã moarã scade la 200-300rpm dar îsi revine imediat, în rest merge lin si constant. Poate fi ceva mai rãu dacã nu pompa de benzinã?

Orice sfat/pont este binevenit!

Cineva si-a cam bãtut joc de ea, un tigan. Imitatii de carbon pe parbriz, pe capotã, imitatii de pleoape, abtibilduri, toate le-am dat jos dupã ce i-am dat banii fostului proprietar. O s-o vopsesc unde trebuie(capota cã a dat-o tiganul cu firnis, portierele si aripa dreapta cã au niste puncte de ruginã), triple negre, grilã clean fãrã semnul opel si cam atãt pentru aspect. Iar ca sã nu mã doarã inima la fiecare groapã îi schimb bucsele toate desi numai pe partea dreapta se aude o bãtaie...

Ea e printesa


Skip ads

  • florin32mfg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut dețin un vectra b1 20.16 v tip motor x20xev consumul in oraș este de 12 si in afara 7 eu sunt mulțumit momentan probleme majore nu am avut ?
  • freebo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 x20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Îmi poți spune o idee cam cât o sã mã înmatricularea si restul detaliilor aferente?
  • florin32mfg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut taxa e undeva la 900euro cu rar undeva la 1100 euro mașinã este euro 2 castã este taxa 900
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Motor OK. Am vazut motor si la 600.000km .Dar reviziile facute din 15.000 in 15.000 numai la reprezentanta de noua.
  • freebo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 x20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Si dupa ce o pun bine la punct, cu inmatriculat si reparat tot, la cat o sa-i ajunga valoarea masinii? 2000-2500?
  • florin32mfg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Undeva la 2000 cu totul?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR