Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • miteaclaudiu

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002 2,2dty
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am o vectra c din 2004 si trancane la denivelari de nu mai [pot de nervi.nu stiu din ce motiv dar cand ploua si se uda pe dedesubt nu mai trancane asa de tare, aprope de loc ,acelasi lucru il simt si cand vin cu ea de la spalatorie,nu mai trancane asa de tare.rugamintea mea la voi este dak stiti sa imi spuneti de ce ,e vreo piesa care tre sa o schimb ? ,de ce cand se uda pe dedesubt nu mai trancane ? MII de multumiri
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
bucsele; cand se uda se estompeaza zgomotul
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sa sti ca nu trebuie sa postezi acelasi lucru in mai multe locuri ( https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=20129 ). Nu vei primi mai multe raspunsuri.
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu esti singurul ...nici a mea nu mai e ca atunci cand a fost adusa din germania...asta e...nici eu nu stiu de la ce face asa. Am urcat-o pe rampa la un mecanic si a verificat tot absolut si a spus ca totul este ok... Nu stiu ce sa cred...
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cum ti-a verificat mecanicul masina pe rampa? A tras de roti? Aia nu-i verificare. Du-te la un service si pune-i sa-ti verifice articulatiile. Si a mea batea, nu deranjant, dar batea si eu daca aud cea mai mica bataie la masina merg si schimb imediat, chiar daca mai "las-o, bah, ca merge-asa". Mi-au schimbat niste bielete si bucse la bara stabilizatoare si acum am masina nou-nouta, e ca din fabrica, stransa, nu bate absolut nimic pe ea, sunt super multumit. Din punctul asta de vedere, jos palaria. M-a costat o palarie de bani, dar merita. Masina se comporta exemplar, nu troncane, nu bate, nu scartaie, intr-un cuvant, e ca noua. Sfatul meu: diagnoza articulatii in service macar sa-ti spuna ce trebuie schimbat daca nu vrei sa schimbi la ei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR