Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Naikkon

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 ze16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut opelisti,
Am si eu o mica nelamurire legata cu sigla de la haion. (opel si motorizarea) (z16se hatchback)
Astazi am observat ca la mine "opel" si "1.6 classic" sunt asezate diferit fata de alte masini opel, defapt toate modelele pe care le-am vazut si net au acele sigle in partea de sus a haionului dar la mine sunt total pe dos , adica in partea de jos a haionului.
Am verificat nu este nici o urma de gaura in partea de sus , am atasat o poza iar unde este cu rosu acolo sunt siglele la mine.
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Nu au gauri.sunt lipite.Concluzia poti sa o tragi singur
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Lovita/revopsita + aruncate siglele pe masina doar ca sa fie sa-ti dai seama ce e.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Inscrisurile cu Astra , Opel si ce cifre/litere mai ai pe laterale sint doar lipite. Le ,,tai,, cu un nylon de pescuit subtire trecut prin spatele lor si miscari de ,,firezare,, iar ce ramane pe haion se curata cu o carpa inmuiata in benzina.

Sigla Opel doar , (cea centrala ) are prevazute 2 picioruse pentru respectiv 2 gaurele in tabla.
Pentru lipirea lor inapoi eu am folosit buretel dublu adeziv gasit la Praktiker, special pentru asa ceva. ( cred ca de la Bison dar nu-s sigur )
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR