Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • marianyrd

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2015

  • Mesaj Privat
am reconditionat caseta de directie si dupa ce am montat caseta inapoi pe masina a aparut un vuiet ca la masinile cu cardan si azi a inceput sa si tremure in viteza 4 si 5 defapt intre 40-50 mentionez ca am schimbat si un tampon antibalans si mecanicul a facut comanda si cei de la piese au adus tampon pentru opel astra g si eu am un astra h dar el a zis ca merge si ala ca se potiveste doar ca ala de h e mai gros cu 2 cm dar se aliniaza stie cineva daca asta e problema
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca prin ,,tremurat,, te referi la vibratii in caroserie dar eu am la fel , tampoanele motor/cutie obosite , unul s-a schimbat dar s-a pus ceva ,,no-name,,foarte rigid , de o luna tot astept sa ma enervez si sa mi le schimb toate dar mereu intervine altceva - si da , am vibratii in caroserie cat cuprinde mai ales in punctul 80 km/h care reprezinta apogeul.

Nu trebuia sa accepti un tampon care nu e pentru masina ta si incearca, si daca nu le schimbi toate deodata , macar perechi sa schimbi ( fata-spate motor respectiv stanga/dreapta )

PS - nu prea ai postat unde trebuie , avem sectiune ,,probleme tehnice,, - ,,caroserie,, Smile
  • marianyrd

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2015

  • Mesaj Privat
multumesc pentru informatie aries azi am fost si am dat tamponul jos si am plecat asa cu ea fara si nu mai face masina nimic dar cred ca mia rupt un tampon de la cutie
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Vezi ca sint pe forum discutii despre tampoane motor si mai ales despre marci. A schimba toti suportii cu ceva de calitate reprezinta o suma frumusica .
Eu m-am dus la service si mi-au schimbat tamponul cu unul nou dar mult mai rigid astfel incat vibra mai rau masina ca si cand am dus-o in service.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR