Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salutare! Masina este astra g caravan! Dimineata cand am incercat sa deschid portbagajul nu se mai deschide este incuiat! chiar daca inchid/deschid din inchiderea centralizata nu mai are efect asupra mecanismului de la haion Sad Manual cu cheia nu merge e blocat..ce as putea sa fac multumesc anticipat Sad Sad
Skip ads

  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Incearca asa inchizi din telecomanda si bagi cheia incercand sa inchizi portbagajul spoi deschizi din nou din telecomanda
  • iuly75

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut Alyn, singura solutie pe care am aplicat-o eu cand am fost in situatia ta este pe la interior, demontezi ornamentul de la haion (plasticul) si actionezi o tiga ca sa deschizi portbagajul, alfel nu vei reusi. Cand desfaci plasticul de la haion o sa vezi singur de ce tija trebuie sa tragi, este blocat butucul de la haion de aceea nu mai functioneaza, eu am dat butucul jos si am dat cu deroginol apoi cu vaselina. Sper ca vei reusi
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut am incercat acum dar ideea este ca in afara de cele 2 suruburi de la manerul acela nu am acces la celelalte si nu stiu cum sa trag sa nu rup ceva Sad te rog frumos sa mi spui daca poti cum sa trag mai exact sau ce sa mai desfac multumesc mult
Skip ads

  • iuly75

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Alyn plasticul de la haion este prins in cleme (braduti......), tragi cu simt de raspundere si vor iesi, intre butuc si broasca este o tija, se poate desface de la butuc are o clema de plastic (incearca sa nu rupi clema) sucesti un pic de clema si scoti tija din locas si impingi de ea actionand broasca si deschizi haionul. La broasca acea clema de plastic o dai in lateral si apoi tija iese usor nu ar trebui sa strici nimic de regula.
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am reusit sa dau jos capitonjul haionului.

Am tras de acea tija l-am deschis si am studiat putin problema acolo exista un pistonas el incuie portbagajul atunci cand incui din inchiderea centralizata dar nu mai deschide am facut si un video!

Din cheie manual nu merge insa deloc e gripata e blocata nu inteleg ce are am dat cu WD-40 pe toate mecanismele metalice!

Orice sfat este b inevenit multumesc pentru ajutor!

http://www.youtube.com/watch?v=AvkxgEQo0TE
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema. La.mansonul acela de sus de cauciuc pe unde trec firele erau 3 intrerupte am refacut legaurile si acum merge perfect. Manual tot nu merge din cheie. Sper ca au fost de folos

explicatiile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR