Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Florina Urlan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Am un opel insignia din 2012 pe motorina si as dori sa stiu de ce cand desfac capacul de la rezervor are presiune. Trebuie din cand in cand sa desfac capacul ca sa scot presiunea. Se intampla ceva grav daca nu desfac capacul sau este grav daca face asa? Ce trebuie facut? Multumesc
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ai fost la service?
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Un lucru e sigur . Presiune in rezervor sau dupa caz , vid , nu e un lucru normal si sub o forma sau alta iti influenteaza sistemul de alimentare.
Un sistem pentru egalizarea presiunii din rezervor cu cea atmosferica trebuie sa ai dar unde si cum functioneaza nu stiu. Eventual daca iti apare in manual sau intreaba la service.
La benzinarele mai vechi era cu supapa in buson , apoi s-a trecut la canistra cu carbon activ. La diesel insa Question
Cel putin la mine cand desfac busonul nu face niciun ,,fas,, , nu este nici vid , nici presiune , nici nimic. Nici macar motorina nu prea este. Smile
Am umplut si rezervorul pana in ,,buza,, , n-a curs pe nicaieri si nici nu miroase in/langa masina a motorina.Pe undeva totusi se aeriseste dar sincer nici nu vreau sa aflu pe unde ! Smile Eventual teoretic.
Pana afli despre ce e vorba incearca si nu strange tare busonul , lasa-l mai lejer.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR