Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • catalino92

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua am un z16se si as dori sa ii pun o instalatie gpl fratelli la recomandarea unui prieten ce parere aveti ?
Skip ads

  • alex_gabriel

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Foarte bine. Toate instalatiile GPL fac acelasi lucru. Daca aveai un motor de 2500-3000cc, atunci ai fi putut sa pui un BRC. Daca esti din bucuresti sau dispus sa vii aici pentru instalatie, astept un mesaj privat

L.e. : si eu am gpl (pe Z12XE) si sunt foarte multumit. Am instalatie milano. Dar, daca o pui, ai grija unde, ca sa nu faci drumuri pe la serviceul de gpl in fiecare luna
  • ovicu06

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2001 z 16 se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
catalino92 inainte sa montezi o instalatie de gaz trebuie sa iei in considerare ca tu trebuie sa si amortizezi investitia si sa si iesi cu ceva in avantaj. De asta depinde cati kilometrii o sa mai faci cu masina si cat timp mai vrei sa tii masina pt tine, si ca la o eventuala vanzare s-ar putea sa nu fie un avantaj. Sunt oameni care nu agreeaza gazul deloc.Eu din discutiile avute cu altii parerile sunt impartite cam 50/50. Daca masina e break, atunci este loc destul pt. butelie dar daca e hachbak atunci cam greu, se micsoreaza mult portbagajul si nu ai avantajul spatiului cand rabatezi bancheta sau altii pun in locul rotii de rezerva dar unde pui roata ?
  • alex_gabriel

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Exista roti mai subtiri. Eu am hatcback in 3 usi, butelie toroidala (in loc de roata de rezerva) si nu am nici o problema. Daca transporti marfa frecvent, iti iei duba. De asemenea, instalatia poata fi demontata si instalata pe alta masina
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
aia cu demontarea si remontarea... pe barba ta, ca niciun service nu iti va da hartiile necesare pentru omologare
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Se poate ºi cu instalaþie SH, singura condiþie ar fi sã fie butelia în termen ºi instalaþia sã fie cu acte.
Sincer, dacã reuºeºti sã gãseºti instalaþie GPL în minþile ei, SH, ar merita investiþia
Eu nu fac km mulþi pe an, cu G-ul meu, dar mã arde la inimã când vãd cã nu prea mã pot bucura mult de benzina mult prea scumpã,
dar nici 2500-2600 lei nu pot da pe o instalaþie nouã. La cei 2500-2600 lei, se mai adaugã 150-200 lei, omologarea la RAR.
  • catalino92

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Instalatie sh nu pun ...p sa ii pun noua si pe mine ma inteapa inima cand bag 10 litri in ea si merg putin
  • alex_gabriel

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Andi_XXL, ca sa stii daca e in mintile ei, trebuie desfacut plamanul, verificata electrovalva, multivalva, si nu numai. Nimeni nu face asta pe gratis. Daca o iei SH, nu ai garantie la piese, in cel mai bun caz ai garantie la manopera
  • catalino92

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am gasit fratelli 2200 ron garantie 2 ani Smile
  • ovicu06

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2001 z 16 se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
daca vreti sa ajutati oferiti sfaturi......daca nu , lasati ironiile pt alte forumuri

Catalin poate te ajuta https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=84775
  • catalino92

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Mersi Smile o zi buna
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR