Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • ast88

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2010

  • Mesaj Privat
incearca sa schimbi si filtrul si pe pompa sa ai sita din cap
  • pimP

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2009

  • Mesaj Privat
nicu82 a scris:buna, sunt nou pe forum si am si eu o intrebare? am un opel astra f, 1.6 si mi se blocheaza pompa de benzina. am pus pe el 3 pompe si toate fac la fel. daca dau pompa jos si dau odata in ea mi se de blocheaza si merge 2-3 zile. am schimbat si releul si tot asa imi face.


Salut,

Aceeiasi problema am si eu cu pompa mea de benzina Sad. Cea veche mi se blocase de tot am desfacut-o ( decapsulato) si am sters ce mizerie avea prin ea si am uns-o cu niste vaselina si vad ca si-a revenit, dar parca nu mai baga cu acelasi debit.... Intre timp am cumparat o pompa SH tot BOSCH de care a avut masina si a mers foarte bine vreo 4-5 zile, dar dupa aceea nu a mai vrut sa mearga. Am scos-o am lovit-o de 2-3 ori si si-a revenit, am bagat-o inapoi in rezervor si si-a revenit... Si acum la 1-2 zile trebuie sa scot pompa sa ciocanesc in ea ( m-a exasperat....) , nu am cleste sa schimb filtrul de benzina ( are niste clipsuri) cu aceasta ocazie cine are prin Bucuresti astept un PM, dau o bere/vin fiert Rolling Eyes .... Daca gasesc rezolvarea o sa o postez aici, iar daca o gasesti tu inainte mea te rog sa postezi .

PS: Masina este Omega B break din 95' cu motorul X20XEV 2000cmc 16v, dar e acelasi principiu la pompa. Eu trebuie sa mai umblu si la papucei care intra in pini din pompa deoarece mi se pare ca fac figuri ( cred ca s-au oxidat Crying or Very sad )
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR