Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tyn05

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat
as dori sa ma ajute cineva, am gasit in germania un opel vectra b 1,6 16v din 30.12.99 cu d4, si as dori enorm de mult sa stiu ce euro are masina asta, are euro 3 daca acolo este clasata ca fiind d4
ajuta-ti-ma sa devin posesorul unui opel, in aceasta informatie sta plecarea si cumpararea masinii, pretul ei este de 6600 euro si are 54000km, spune-ti-mi ce sa fac
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pe carte masina o sa apara ca fiind din 2000 si ar trebui sa fie euro 3 .

Uite doua link-uri care te vor lamuri :

http://www.roportal.ro/disc.../ftopic28463.html


http://www.dieselnet.com/standards/eu/ld.php



Si drum bun daca'ti place masina . Wink
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pe cartea masinii (BRIF-arata precum cartea de id. de la noi dar e cu verde)-scrie sub fabricant(opel) -care este si prima pozitie -norma de poluare(al doilea rand).In cazul nostru ar trebui sa scrie "EURO 3 UND D 4" daca scrie doar d4 in ro e considerata noneuro....ca de,noi romanii suntem mai destepti si mai ecologisti decat nemtii...
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
sper sa nu te superi dar
masina din 99 hai ian 2000 DOAR 54000 km la bord
si la 6000 Euro
deschide bine okiiiiii
nu cred ca e real
poate gresesc nu ma injura
  • gallardo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2006

  • Mesaj Privat
trebuie sa afli codul motor al masinii...daca e la un autohaus poti foarte simplu sa suni (sau un email ...mai credibil totusi daca suni) si sa ii ceri o copie xerox dupa Brief (conversatia poti sa o porti in engleza daca e autohaus).

http://www.rarom.ro/ aici ai listele cu masinile care statul roman le "considera" a fi Euro 3. Intri pe site apoi mergi la sectiunea Cum fac sa... si dai click pe a 10-a intrebare adica ... stabilesc incadrarea in normele de poluare pentru autoturismul pe care doresc sa-l achizitionez din strainatate ? si ai acolo un pdf cu toate codurile masinilor ce pot fi inmatriculate si detin Euro 3.

Am dat un printscreen cu sectiunea care te intereseaza de la Opel in caz ca nu te descurci.



deci codul la motor trebuie sa inceapa cu Z ca masina sa aiba euro 3.

inca o chestie..nemtii au trecut in Brief data primei inmatriculari (Erstzullasung) nu anul fabricatiei.

Pune linkul mai bine cu masina unde ai gasit-o. Poate ne putem da cu parerea daca e tzeapa sau nu.

si inca o poza cum/unde trebuie sa fie in brief..spre exemplu la o Corsa scrie numai Euro 4 nu mai scrie si D4


Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR