Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • geo_flyboy17

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Am o corsa C an 2001 motor z10xe. Si amo problemã: în mers mi sa rupt fulia de sus ptr ca mi s.a blocat pompã de apã. E normal asa ceva? Încã nu stiu nimic sigur . mâine merg la un mecanic. Cam cât m.ar costa fulia. Pompã de apã si cureaua? Ati mai pãtit cineva asa ceva?
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
fulia nu te costa nimic,ca o folosesti tot pe aia veche,te costa pompa de apa,antigel,si curea accesorii
  • geo_flyboy17

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Pai ideea e ca sa smuls de sus de la vilbrochen cred ca asa îi spune ca nu mã pricep și mi.a spart și suportul motor. E normal?
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Se schimba pompa cum a spus si @nicunicu pune Hepu sau originala GM sau ceva bun + asigurate ca vine si cu garnitura.
Vezi ce pui ca era unul pe net care vindea o pompa care nu se potriveste la Z10XE posibil sa fie mai multe tipuri.
Sfatul meu este sa o comanzi piesele in service, daca este ceva sa nu se potriveasca, ei cad in oala pe bani lor.
Senzorul temperatura il ei de la a ta, sunt si cu tot cu senzor inclus si cu garnitura inclusa | aici te decizi tu.
cam asa arata.
Simering vibrochen este mai jos pe arborele cotit, acolo este fulia de pe pompa de apa.
Ca sa o schimbi nu am ideie ce mai trebuie desfacut poate te ajuta colegi.

Schimba si suportul la motor, SH daca gasesti.

Cauta cauza de ce sa rupt, poate cauza inca exista, posibil ruperea sa fie numai efectul, sau acum ia venit ei sa se rupa.
Bine ca nu este si altceva lovit.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR