Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • Krisztian25

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Buna Ziua,

As avea nevoie de o informatie in legatura cu RAR-ul.

Am cumparat recent o masina la care a expirat asigurarea chiar inainte de achizitie acum as dori sa il inscriu pe numele meu dar dupa cum am inteles ca sa duc masina la RAR am nevoie de o asigurare activa,
acum daca as face asigurarea as fi fortat sa platesc pentru un minim de 6 luni iar dupa ce inscriu masina pe numele meu trebuie sa fac din nou asigurarea si sa platesc din nou?

Sunt un sofer nou, deci daca cineva ma poate ajuta atunci va rog.


Multumesc anticipat pentru ajutor.
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Asigurarea se face pe masina nu pe sofer. Deci proprietarul se schimba dar masina ramane asigurata. Asta stiu eu dar mai asteapta raspunsuri.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
iti faci o asigurare pe 6 luni in vederea inmatricularii in care nu se trece numele proprietarului actual.
  • diablo46

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Smile)) nu.i asculta
se face asigurare pe numele tau si se poate trece sau nu...numarul de inmatriculare actual.....Seria CIV si seria de sasiu se vor trece pe RCA. Cu acest RCA iti poti inmatricula masina, daca faci RCA pe numele vechiului proprietar, cand ajungi la inmatriculari....te pun sa faci RCA pe numele tau, fara nu o poti inmatricula. Si RCA-ul pe numele vechiului proprietar se anuleaza...si ai dat banii degeaba.
Cand te duci cu talonul sa-ti faci asigurare pe numele tau, sa scrie pe spatele talonului...Instrainat catre" Numele tau" si semnatura vechiului proprietar. Sanatate. Lucrez in domeniul asigurarilor, daca mai ai nevoie de alte informatii, ti-am lasat numaru meu de tel in pm.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR