Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • constantingabor

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2006

  • Mesaj Privat
buna ziua,

am incercat sa dau jos parasolarul din dreapta la astra caravan,pentru a monta altceva in locul lui.

dupa scoaterea surubului care tine suportul parasolarului,acesta nu iese din pozitia lui.mai are cumva si alt sistem de prindere?

nu l-am fortat pt ca as vrea sa pastrez parasolarul,in ideea in care acesta va fi remontat la locul lui .

aveti idee cum se scoate?
  • al3xisos

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ai aflat cum se scoate?Eu trebuie sa imi schimb plafonul si nu am reusit sa scot parasolarele.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
domnilor:
parasolarul, se prinde cu surub......dar cum:
el, (parasolarul) intra in gaura din tabla cam fortat, apesi tare pe el si face "tzack". surubul intra in gaura si se agatza de o "piulita" care face parte tot din suportul parasolarului. Cand strangi surubul, piulita "umfla "gogosica aia de plastic si parasolarul nu mai iese.
La demontare, se scoate surubul dar gogosica aceea tot ramane un pic umflata in gaura. Trebuie tras cu hotarare dar nu nebuneste pentru ca gogosica se poate rupe. Eu stiu asta de cand am desfacut parasolarul sa montez in locul lui un televizor. Intre timp televizorul s-a defectat si l-am dat jos montand la loc parasolarul pt. ca daca il aveam demontat ii faceam o poza sa va arat. (vorbesc despre o astra G 2003)
Sper ca ati inteles.
Mai pe romaneste, sistemul de prindere este ca la dibluri, un surub umfla un plastic si diblul nu mai iese din perete.

Toate bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR