Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • MihneaB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2012

  • Mesaj Privat
De cateva zile am masina in service la eds, cu problema ca imi manca antigelul, initial suspectam doar simpla garnitura de chiuloasa, si de aici au inceput vestile rele.
Ieri am fos sa vad cum arata deoarece am fost chemat, las pozele sa vorbeasca...acum sunt in cautare de chiuloasa, deoarece actuala, desii o sa o planez, nu cred ca mai are vre-o sansa, este destul de corodata
De teci nu mai spun, chiar si bujiile erau "scaldate" in apa. Si totul se invarte in chestia ca am facut prostia sa completez mereu cu apa de la robinet...sa imi fie lectie...
Ce spuneti si ce in recomandati, chiuloasa noua ?

Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ai zis ca esti la Eds deci pe maini bune, ei ce au recomandat? Nu da rezultate reparatia prin rectificare din ce se vede acolo. Chiulasa sh si gata
  • MihneaB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit chiuloasa sh, cam pe la 750 de lei, ma gandesc daca merge pusa portaxa mea fara alte modificari (ma refer la scaunele de la supape, sau altceva)
Cei de la eds la fel au recomandat
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Pune alta chiulasa,nu te mai obosi cu aia.Cauta de preferat de pe o masina care nu a avut probleme cu uleiul in antigel pe perioada ei de viata.
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Crezi ca cine vinde chiuloasa iti v-a spune ...?Eu nu cred.
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
poate gasesti de pe un motor nedesfacut,sa o desfaca de fata cu tine,iti dai seama si dupa furtunele de apa ale masinii respective,sunt imbibate cu ulei daca a avut probleme.Numai cine nu a patit nu stie simptomele unei astfel de probleme la y17dt Smile
  • MihneaB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit chiuloasa, doar simpla, fara portaxa. data jos de pe o masina din germania la 80.000km afisati, pare impecabila, tecile sunt aproape noi, furtunele sunt tari si nu au pic de ulei pe interior. problema este ca o sa pun portaxa de la mine pe alta chiuloasa, deci trebuie facute la ateleriul de planare niste calibrari ale supapelor, sa mai taie din coada lor si din banuti aceia, din cate stiu si am vazut, nu par a fi hidraulice, ci mecanice, am dreptate?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR