Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
S-o stapanesti sanatos si fara incidente!
Carcotasi mereu vor fi , important e, cum zicea cineva mai sus, sa nu fi fost lovita. Kilometrajul nu are atat de mare importanta, daca a fost folosita pe distante lungi si pe drumurile din Germania. Oricum o sa te plictisesti de ea mai repede decat o sa inceapa sa apara problemele tehnice.
Nemtii pot sa faca si 100.000 km pe an daca a fost masina de flota, dar asta nu inseamna ca toate masinile din Germania sunt rulate foarte mult. Poti sa nimeresti una care a facut 10-15.000 pe an. Depinde de noroc.
Important e sa te bucuri tu de ea si sa-ti faca placere sa o conduci!
Skip ads

  • djcriss

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Bunã ziua. Vreau sã cumpãr un Astra j buget 10000 euro cu preferințe: sã fie break dar nu țin neaparat(pt familie), benzinã cu motor 1.6 180 cp sau 1.4 140 cp turbo, cutie automatã (sau manualã), cu sistem de navigație, am gãsit 2 masini pe mobile.de, o sã pun mai jos modelele. Intenționez sã pun gpl dupã ce o cumpãr. Ce pãrere aveți de alegerea mea,sã merg personal în Germania sã o cumpãr,variantele de mai jos sunt ok? Umblu doar oraș (10-15000 km/an),o sã conducã și sotia de aceea am optat automatã. Va mulțumesc și dacã aveți alte opțiuni mai bune (diesel,berlina,etc) sunt atent "ochi și urechi" :p.

http://www.mobile.de/ro/Aut...ar/207500944.html


http://www.mobile.de/ro/Aut...ar/211704757.html
  • razvein

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Nu inteleg care e spaima asta cu sutele de mii de km. Pe mine nu prea ma intereseaza numarul de km...daca are mai multi care e problema? masina e facuta sa mergi cu ea...vrei una cu putini km ia'o noua. Daca motorul functioneaza normal, daca masina arata bine...ce altceva iti mai doresti? Pana la urma e o masina la mana a 2-a. Cand v-a fi sa o vand pe a mea, o sa o vand pentru ce este masina, nu pentru ce a fost. Piesele schimbate de pe masina sunt in avantajul celui care o cumpara pt ca sunt mai noi. Nu cred ca vrei sa cumperi o masina veche de 4-5 ani care inca are toate piesele originale, cum a venit ea din fabrica...pt ca vei ajunge sa le schimbi tu Smile. Succes in a-ti alege masina dorita.
  • razvein

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Inca ceva...poti sa o iei linistit si pe cea hatchback(am asa ceva si nu m-am plans niciodata de portbagaj neincapator) iar daca mergi doar in oras, de ce ai nevoie de navigatie(este un ban in plus), si ti-as recomanda motorina dar daca nu te deranjeaza consumul de minimi 10%...e misto tare 1.6turbo, mananca asfaltu'. Nu i-as pune niciodata GPL Smile
Skip ads

  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Criss cauta versiunea diesel cu motorul de 2000 .daca optezi pt varianta asta de motorizare si gasesti masina buna nu o sa regreti deloc.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Având un vedere ca circula doar in ora 10 15 mii pe an, nu i-as recomanda diesel. Mai degrabã 1.6 aspirat.
  • andrei09

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Sunt nou pe forum si am vazut discutiile voastre. Si eu am un Astra J din 2010 si la relanti pe langa motor ( in partea drepata ) se mai aude tot la 1 sec apoi pauza o sec un sunet parca de curea care freaca sau numi dau seama dar trebuie sa fii foarte liniste sa auzi sunetul si motorul tremura foarte usor insesizabil daca nu esti atent pentru 1 sec ca si cum motorul nu ar merge rotunt , dar acest sunet se aude pe langa motor care toarte ffoarte bine dupa parerea mea si a unui prieten mai priceput , dar aceaasta se intampla am observat dupa ce merg cu masina cativa km. la rece nu se aude aprope de fel. Distributia nu e schimbat am depasit cu un pic termenul oare asta sa fie problema? In rest masina merge foarte bine , trage foarte bine.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Ne zici si noua ce motor ai? Sau macar pune-l in profil.
Skip ads

  • andrei09

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
1.7 CDTI 110 CP 2010
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Probabil cureaua de accesorii daca se aude un fasait, sau chiar cea de distributie. Cati km ai cu curelele?
  • andrei09

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
a fost schimbata la 90.000 acuma am 170.000 da stiu ca trebuia la 150.000 sa schimb cureaua. Din cauza curelei poate sa tremure motorul ca si cum nu ar merge rotund ? Ce cauze ar putea fi ca motorul sa nu mearga rotund si sa tremure, rescriu tremura foarte usor apropae insesizabil dar daca esti atetn si tii genuchiul pe bord simiti acea tremuratura tot la o secunda si acel sunet parca o curea veche care nush freaca sau nu pot sami explic, dar nu pare a veni de la motor.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Eu as schimba cureaua pana in 100.000km, nu m-as risca mai mult.
Tremuratul poate veni ce la regulatorul de presiune, vezi aici https://www.clubopel.com/vie...asc&start=460
Skip ads

  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Pt oras eu nu recomand diesel....consumul este la fel de mare...la mine consuma 8.7 in oras+bataile de cap cu dpf si regenerari.
Clar diesel nu este pt oras...eu regret nespus ca am luat diesel (este primul diesel si ultimul)...m.am luat dupa gura lumii.
Oricum alegerea este doar a ta.nu te grabi si alege ce te avantajeaza.
  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Nici eu nu recomand diesel in oras,dar eu am,chiar si break, tot 1.7 125 si consumul e de 7.2,nu merg chiar in fiecare zi cu ea,dar cand merg drumul este destul de lung,traficul este asa cum il stiti,regenerarile sunt dese , daca apar probleme la filtru il dau jos ,dar nu ma plang de ea, sunt multumit. Fostul H de 1.9 120 cai, consum in bucuresti ,zi de zi ,8.7 maxim 9.( acum cativa ani ,in iarna ,a luat 13)
  • andrei09

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Cine stie cam cat ar costa la reprezentanta Opel sa schimb Distributia + ulei ?
  • bursasiu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2015

  • Mesaj Privat
13 mil distributie + ulei + filtre la Reprezentanta Opel Oradea.
  • andrei09

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Dupa un drum de 150 km , la oprire cand ma-m dat jos din masina si la relanti se auzea un zgomot ciudat , parca o acelerare mica tot la 1 sec . De atuncea am opservat ca se aude de foarte multe ori dupa ce motorul se incalzeste , la rece nu se aude . Daca esti in masina si e liniste se aude . Ce parere aveti Link video aici .http://www.youtube.com/watch?v=asIzogUwaks&feature=youtu.be
  • cldmarinescu

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 A13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Suna a regulatorul de pe pompa de inalte.
  • andrei09

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
e o problma grava? cine imi poate spune cam cat costa pompa de inalte ? Cam cat mi-ati recomanda sa mai merg asa cu masina? Specific ca performantele masini nu sunt afectate , masina functioneaza perfect .
  • barto

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2015

  • Mesaj Privat
de ce nu te duci la un service?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR