Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • eddye_04

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salutari,am un vectra c 1,9 cdti,120 cp si am cateva probleme!
Acum cateva zile am mers la o cunostinta care mai repara masini sa schimb vasul de expansiune pt ca nu mai mergea senzorul si se aprindea martorul din bord.Am schimbat vasul ,e suficuent lichid in el,dar tot nu s-a stins martorul...oare trebuie sa-i sterg eroarea pe tester?
O alta chestie e ca dupa ce s-a chinuit cu vasul mi-a cerut masina sa mearga la un magazin de piese auto,iar cand s-a intors a venit cu ea "stricata".A sarit ceva din capatul cablului de la schimbatorul de viteze,langa curtie,si nu-mi,pot da seama ce e si nici el nu stie cum se numeste dar a "remediat" treaba c sarma...va rog daca ma puteti ajuta sa stiu cum se numeste chestia aia,cum se remediaza,un pret!
Am atasat cateva poze,poate va puteti da seama...va multumesc anticipat!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ingenios mecanicosul Smile Ce fel de masini "mai repara"? Oltcit? 1310? Acolo ai nuca de la cablurile timoneriei. Daca nu iti place sarma trebuie inlocuite de la cutie pana la schimbator. Legat de vas... ori nu a bagat mufa, ori e bulit si al doilea senzor, nu trebe sters nici o eroare.
  • eddye_04

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
nu e vorba ca imi place sau nu...dar sarma aia nu o sa ma tina o vesnicie si trebuie schimbata piesa respectica candva...iti multumesc mult de tot pt rapuns....referitor la martorul de la vas,acum nu se mai aprinde!
PS...
CEI CARE AVETI ACEASTA PIESA VA ROG SA NU EZITATI SA-MI FACETI O OFERTA!VA MULTUMESC!
  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Acolo este o articulatie asemanatoare cu un capat de bara, daca e sa schimbi, pune noi, cu una sh ai sanse sa se rupa/sara iarasi, ea fiind la fel de uzata ca cea de pe masina ta.
  • eddye_04

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Va multumesc mult de tot!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR