Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • juliora

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Am o Agiluta din 2001 pe benzina pe care am cumparat-o din Germania cu o trapa electrica pe tavan. Extrem de bine mi-a picat trapa deoarece nu are aer conditionat. Toate bune din 2007 pana acum o luna cand un cablu care gliseaza prelata s-a rupt. Problema cea mai stringenta este ca nu se inchide etans pe partea pe care s-a rupt cablul. Am fost la reprezentanta Opel si la inca o firma din Oradea care se ocupa de autoturisme decapotabile. Mi-au inchis trapa (ramasese deschisa) si mi-au sigilat-o cu scotch. Si cei de la Opel si cei de la firma respectiva mi-au spus ca nu este cu trapa din fabricatie, ca vor cauta modelul si piese de schimb la acesta. Dupa trei saptamani m-am pus eu pe cautat si desi sunt zero in ce priveste masinile am gasit intr-o singura zi modelul trapei cu schema tehnica si lista pieselor, firma care se ocupa de fabricarea modelului de trapa in Romania, si firma reprezentanta pe Romania a acesteia. Logic, traim in Romania! Firma care produce trapele: Webasto Trading Romania de langa Arad nu distribuie trapele si nici piesele de schimb la acestea pe teritorul Romaniei. Firma care apare pe site-ul Webasto ca partener: Wes System din Arad nu se ocupa decat de intalarea trapelor complete si nu sunt dispusi la reparatii. Sfatul lor: sa ma adresez la partenerii lor din afara pentru a cumpara un amarat de cablu. Daca aveti o idee ca eu sincer am ramas in pana. Si se apropie toamna.
Multumesc.
P.S. Modelul trapei este Hollandia 400 soft top si se poate vedea pe site-ul Webasto
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu sunteti dispus sa cumparati o noua trapa (si sunt sigur ca nu),
numai o reparatie artizanala rezolva problema, adica: diametru cablu, lungime,
piese sertizate.
  • fanache

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2015

  • Mesaj Privat
sal prieteni agilisti...am si eu o problema cu trapa de la o agila....adica mai pe sleau...nu am motorasul de la trapa....va rog ...daca stiti pe undeva un motoras de vanzare ....v-as fi recunoscator....mrs!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR