Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • AndreiPMA

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut ! Am si eu o problema...Am observat ca daca dau drumu la aeroterma...maxim 5 minute pe aer rece dupa ce se incalzeste motorul imi baga aer cald Very Happy
Am gasit si problema ....!
Acolo unde este filtru de la aeroterma (sub capota) mie imi lipseste acel furtun .....prin care aeroterma isi trage aerul ....defapt toata caldura de la motor aeroterma o trage prin acel orificiu ...eu ne avand acel furtun..Very Happy

  • AndreiPMA

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Este vorba de acel furtun incercuit cu negru Very Happy
  • vichy

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Daca te referi la furtunul acela gros si putin aplatizat,sa stii ca rolul lui e sa asigure scurgerea apei care patrunde prin grila de aerisire .nu are nici o treaba cu climatizarea habitaclului.la tine problema este de la un furtunas subtire care face legatura intre butonul de reglare aer cald -rece si robinetul de climatizare.o sa vad daca pot pune poze. poate sa fie si de la butonul reglare aer.colegii mai experimentati o sa-ti explice.chiar deasupra furtunului incercuit din prima poza ai un furtun subtire si tare (la mine este imbinat undeva cu un alt furtun mai moale si putin mai gros ca un cot )care face legatura intre buton si robinet ,vezi sa nu fie intrerupt.
  • Benny_beneamin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2015

  • Mesaj Privat
salutare... la mine in acel "furtun" gros intra altul mai subtire care vine de pe conducta de la servo-frana... trece prin cutina de la motorasul climatizarii si apoi merge mai departe in masina... de la ce este acel furtunas? ca la mine s-a rupt si intra/iese aer
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR