Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Florin Cosmin

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua am si eu o problema cu opel-ul meu (opel vectra B 2.0 dti din 2001 ) ...de azi de dimineata nu-mi mai merge casetofonul.. el primeste tensiune dar din cate am inteles de la unu de la altu el trebuie sa primeasca tensiune pe 2 fire cel rosu si cel galbem .. asa ca m-am apucat de verificat cu o lampa de control si pe cel rosu primeste ternsiune dar pe cel galben nu .. am veficat si sigurantele si toate par sa fie bune ... ideea e ca tot odata nu-mi merg nici geamurile nici macar becurile de la butoane nu se mai aprind ... ma poate ajuta cineva cu un sfar?
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Verifica pe rindul de sus,de la dreapta-la stinga,siguranta a 2,a 3 si a 5-a. Tabloul de sub bord...
  • sajata

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
ma poate ajuta cineva? daca folosesc prea des geamurile ele cumva obosesc si raman deschise si am ce ma chinui sa le inchid. daca nu le folosesc un timp acestea functioneaza normal. ce ar putea fi?
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Normal ar fi sa te intreb -citi ani ai?-,deoarece gemurile nu sunt jucarii... Proiectantul a luat in calcul si asemenea situatii si a prevazut circuitul de alimentare electric al geamurilor,cu protectie termica si la suprasarcina,asa ca chiar de vrei,nu le poti deteriora...,se autoprotejeaza! Situatia poate deveni problematica in cazul in care,nu se poate realiza o deschidere sau o inchidere completa si corecta din cauza frecarii marite a geamului,in sistemul de culisare...
Skip ads

  • sajata

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
eu nu am zis ca ma joc cu ele domnu... pe parcursul verii le folosim mai des nu? atunci am probleme.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
"Des"- este un termen relativ,daca spunea-i ca ai actionat geamul de 5 ori/minut,de exemplu,atunci se stia exact cit de des ai actionat geamul... Cind se doreste un raspuns precis si corect,atunci si prezentarea cazului trebuie sa fie la fel...!
  • sajata

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
mda... multumesc oricum
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR