Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • opelvectrabcombi

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2015

  • Mesaj Privat
salut. stiu ca s-a mai discutat si cer scuze, dar nu prea am prin detaliile de care am nevoie. as vrea sa schimb lumina in bord la un vectra b din 2001. de desfacut bord nu am facut-o dar stiu cum se face. si din ce am vazut prin imagini, observ ca trebuie doar cateva becuri/leduri puse la culoarea preferata. sa imi spuneti daca e doar atat, daca doar acele cateva becuri e nevoie sa le schimb. si as mai vrea sa imi spuneti cum se face sa schimb luminile in bord in asa fel incat acele ceasurilor si ceasurile sa fie in pozitia zero de o anumita culoare si in functie de cum se misca sa se schimbe culoarea. ex: cand e putina benzina sa fie acul si ceasul rosu iar cand e mai multa sa se schimbe spre galbe, verde, etc. la fel si la vitezometru, cu cat accelerez mai mult sa se schimbe de ex de la verde , galben, portocaliu rosu. la fel si la turometru si apa.
dati-mi detalii concrete va rog. cum fac si ce am nevoie exact.multumesc
  • opelvectrabcombi

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2015

  • Mesaj Privat
nimeni?
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Slabe sanse sa primesti aceste informatii moca, cand altii traiesc din treaba asta...

Ca idee la bord ai 2 becuri t10, aeroterma t5.
La ace este putin mai greu, trebui gaurit placajul si cu leduri de 3mm in jurul bazeu acului il colorezi pui leduri in culorile dorite...
  • opelvectrabcombi

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2015

  • Mesaj Privat
pai sa traiasca. nu i-am pus sa imi faca ei. ci doar sa imi spuna ce este acolo si cum se pune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR