Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ladislau.b

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Opel Astra, diesel, 1,6 cumpãrat în iunie2015 cred ca are un consum cam mare, dupã cum aratã computerul de bord, mi se pare ca reclama a fost prea mare, am doar 1020 km, si mai ceva în care scrie ca are 110 cv dar......
Întrebare, are din fabricatie o limitare de turatie sau vitezã? Si consumul?
Navigatorul nu e actualizat cei de la Opel spun ca apare în toamnacasta o actualizare
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Mare lucru nu am inteles din ce ai scris tu...dar limitare de turatie are ....de viteza nu stiu.
  • ladislau.b

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Nu sunt de specialitate, deci încerc sã explic, am avut o vectra 2002, consumã ai necesitã reparații și tot ce he rãmânea așa cã am prins o promoție și am luat o Astra 1.6 diesel, de 110 cv, am senzația ca are un consum cam mare, 5,2L la 120 pe orã cu controlul de vitezã activat, și cam 5,8 în oraș conduc calm nu forțez la plecare, conduc f atent, în carte scrie ca ar trebui sã aibã cam 3,8 pe autostradã și cam 4,4 în oraș, apoi mai e și chestia cu navigatorul (navi950) nu e actualizatã, multe strãzi nu apar
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
e deja exagerat sa vorbim despre 5,8 ca e consum mare,mai ales ca mai folosesti si clima si circuli si in oras.Doar nu e motoscuter.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR