Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Sever.SVR

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salut, avand mici scurgeri din egr si pe tester aparand eroarea legata de debitul insuficient al gazelor recirculate, am hotarat sa schimb egr cu unul ce se prezinta a fi functionabil, dar cand sa fac montajul am observat ca cel de pe X20DTL are acel pivot mai lung decat cel original ce se afla pe masina, inca ceva am observat ca in ambele EGR-uri se afla foarte mult lichid de culoare neagra cu o vascozitate asemanatoare uleiului, nu sunt sigur ca era ulei, dar din cate stiu EGR este actionat de vacuum deci acolo nu ar trebui sa fie nimic inafara de aer... acum as vrea sa stiu daca prezenta lichidului acela este normala si daca pot monta egr-u de x20dtl pe y20dth chiar daca este mai lung Smile

Multumesc anticipat,
Sever.SVR (B36FDM)
  • undernet

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2008

  • Mesaj Privat
egr metalic se poate monta pe y20dth cu tot cu capacul galeriei de admisie, de aia e mai lung la tija difera capacul de galerie, egr ul de y20dth cel de plastic are tija mai scurta si galeria de admisie e mai scurta, in rest nu e nici o diferenta
  • Sever.SVR

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles, si este recomandabil sa pun admisie si Egr de x20dtl pe y20dth ? ajuta cu ceva ? este mai eficienta admisia de x20dtl ? As vrea sa stiu
  • marik17

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
are cineva un cod al galeriei si al capacului galeriei pt egr de plastic ydth? Stima
  • marik17

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
nimeni ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR