Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • romagnolo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Va salut sunt un nou membru deținãtorul unui Opel agila din 2001 motor 1.2 16 valve si de ceva vreme mã lovesc de aceastã problemã a relantiului oscilant,mentionez ca de curând am schimbat pompa de benzina cu una de Logan,poate fii ea vinovatã pt aceste oscilații?...aștept sfaturile voastre stima
Skip ads

  • romagnolo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Am înlocuit si bujiile crezând cã ele sunt de vina,am cumpãrat originale gm si am probat si cu debitmetrul unui vecin dar problema persista
  • petricavoicu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Eu la astra g cu motor 1.200 am aceasi problema oscileaza la relanti relantiul sta la 1000 si normal trebuie sa.stea la 800. Este de la clapeta de acceleratie trebuie sa o cureti. Din cate stiu pompele de benzina au acelasi debit nu asta este cauza.. Eu la o agila cu motor de 1000 am pus pompa de dacia papuc si merge cu ea de 4ani si nu a avut probleme. Succes
  • petricavoicu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Mai poate sa vina si de la bobina de inductie sa iei in calcul si varianta asta
Skip ads

  • romagnolo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Am sã curat si clapeta de accelerație,bobina de inducție am inlocuit-o cu o lunã în urmã dar este second deci nu exclud nici asta...am sã pun o altã de proba de la un prieten.
Ciudata treaba cã astãzi am alimentat cu benzina ecto adicã cea mai aditivata de la lukoil si nu a mai facut
  • petricavoicu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Da mai este si de la benzina eu faceam plinul de la rompetrol si incepuse sa bata tacheti foarte rau am fost la o groaza de mecanici ca ar fi tacheti/ de la ulei/ de la distributie si cand colo sa aud de la un prieten ca cel mai sigur de la benzina aku numai de la omv fac plinul si e ca noua .. Drumuri bune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR