Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • dany82002

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut am un opel corsa c 2002 motor 1000 de 43kw ,km 123000 nu am avut probleme cu ambreiajul pina acum,nu fãcea vreun zgomot sau sã între greu.azi
Cînd sã plec am observat ca pedala de ambreaj se duce cam ușor ( se duce pina jos fațã sã aibã vreo forțã elasticã) am încercat sã schimb viteza nu am putut.am tras pe dreaptã da vãd,dacã existã vreun cablu crezind ca sã rupt dar nu am vãzut decit țevi și furtune,recunosc nu mã pricep dar macar încerc.Ce poate sã aibã.mã poate ajuta cineva,dacã e mãcar dați un mesaj sau un bip și va din eu 0726061902 Paul.
Va rog sã mã ajutați.Multumesc
  • dany82002

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Am citit din poștari dar nu am gãsit problemã la un alt model de corsa ca al meu,am verificat dacã existã scurgeri în interior la pedala ,afarã sub mașinã și la motor unde cred ca era sindurul loc(aproximativ sub busonu unde bagi filtru de ulei) sunt disperat va rog sã mã ajutați,fãrã mașinã sunt mort ,depind de mașinã ,muncã ,copil gradi
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Dute cu masina aici si vezi ce are.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=75733

Posibil rulmentul de presiune, instalatia la pedala de ambreiaj, sau chiar cutia, sau timoneria rupta...
Verifica si lichidul de frana daca a scazut.

Sunt doar pareri.
Vezi ce spun colegi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR