Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • corssa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut ! Pe data de 19.06 .2015 mi-am gasit masina din fata blocului,parcata regulamentar initial,lovita si deplasata mult de cum o lasasem eu. Vinovatul a fost un sofer cu un Logan .Am facut cu el amiabila ,Am deschis dosarul ,iar pe data de 03.07.2015 a venit constatatorul ,care a intocmit un proces verbal de constatare a pagubelor.Insa el a facut constatarea masinii avariate doar pe exterior ,si nici toate avariile nu mi le-a trecut .Mi-a explicat ca se va face reconstatare. A trecut insa mult timp ,l-am contactat eu ,si mi-a spus ca nu se mai face reconstatare,intrucat masina este dauna totala. A ramas sa imi trimita oferta de despagubire.Am dus masina chiar in ziua accidentului in parcarea unui service unde lucreaza baiatul celui ce mi-a lovit masina. Dupa o luna,pe 04.08.2015 , am primit oferta,oferta primita fiind de 640 Euro ,adica 2874 lei +epava.Masina a fost evaluata la pretul de 850 de euro ,pretul de piata.Am refuzat oferta, am fost la ei la sediu si am facut o cerere in care am solicitat reevaluarea daunei deoarece nu mi s-a pus la dispozitie modalitatea de calcul in baza caruia a fost stabilita suma de 2874 lei ,si in care am solicitat reconstatarea elementelor avariate. Dupa ce am depus cererea,am fost contactat ,si am primit 10 milioane in plus,doar verbal,caci oferta scrisa nu am primit-o. Vreau sa stiu ce pot face in continuare !, Eu ma gandeam sa-i dau in judecata ,le-am si spus-o ,insa nu prea le pasa. Cat credeti ca as putea obtine pe autotorism?
Mentionez ca autotorismul este : Corsa C 2001 motor 1.2 ,are 203.000 km, modelul comfort , 4usi dotari : inchidere centralizata,geamuri electrice,abs , eps,jante aliaj,airbag fata/lateral,aer conditionat .
  • corssa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2015

  • Mesaj Privat

Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR