Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad pe scurt:
ieri am plecat din TM spre Bucuresti. La 1 am noaptea am facut explozie (eu credeam ca pana) pe fata stanga la viteza de 160 km/h. Cu greu am reusit sa opresc, dar m-am oprit dupa ce altu m-a ferit. Am schimbat roata cu roata de rezerva. Au inceput probleme, eps a inceput sa o ia razna, maisna tragea drepta. M-am gandit ca e de lla rezerva ca nu e centrata sau umflata. Ajuns la 4 am in bucuresti, m-am cazat la un hotel unde aveam rezervat 2 nopti, ieri si ast ace va urma. La 5 am, nedormind deloc am plecat sa imi rezolv problemele pt care am venit. Tocmai ce le-am rezolvat si am mers la vulcanizare. Atunci nopate ama crezut ca e pana, dar de fapta fost explozie, cauciul este rupt, desfacut, adica este varza. De ce imi aparea eps? Din pacate, atat de inconstient am fost 1 an jumate, incat eu niciodata nu m-am uitat la rezerva. Si minune, este 195/60/15, iar eu aveam pe masina 195/65/15.

Problema care va rog mult sa ma ajutati este ca din pacate am cheltuit dimineata majoritatea banilor, mai am 200 ron, bani de benzina. La toate vulcanizarile la care am fost mi-au cerut minim 60 ron pe o anvelopa 195/65/15, ca sa o pun pe spate cu anvelopa dreapta fata si alea de pe spate sa le pun pe fata, deoarece sunt noi. La TM mai am 3 seturi de anvelope. Prietenii pe care ii stiu in bucuresti sunt plecati in tara, unu in SM si altu in Bv. Mai am 2 rude indepartate, dar cica nu au luat pensia. Am vrut sa il sun pe @maiandrei, dar mi-a fost rusine. (el e singurur pe care l-am cunsocut) Carduri bancare nu folosesc. Deci VA ROG care aveti sa imi donati o anvelopa orice firma, orice stare cat sa ajung pana la TM inapoi, sau daca nu aveti de donat va ofer 20 ron. Sad Vin oriunde dupa ea cu metroul, deoarece masina este cam nepractibila. Va promit ca nu voi ramane dator! Vin aproape lunar aici.
Practic sunt prins in Bucuresti. Crying or Very sad
cumva o voi scoate eu la capat, dar o incercare buna cred ca a fost sa incerc si aici.
Ma puteti gasi la 0744.336833, sau da-ti bip, sau postati....
Multumesc!
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
iti dau moca o anvelopa cu galma care e vulcanizata, nu bate nu nimic

Iti dau bip
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Foarte prompt! 1 minut! E si fratele meu cu mine si zicea "cine crezi ca te ajuta!". Si uite... va multumesc! Daca aveti nevoie de mine in TM nu ezitati!

Ps Cred ca ti-am raspuns prima oara, imi cer scuze. Nu ma atseptam la un bip asa repede!
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Da am discutat deja , te astept sa vii sa o iei
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Abia acum am ajuns la calculator, sorry. Data viitoare sa indraznesti sa suni...
Pentru Drogas, nota 20 Exclamation
Daca nu rezolvati, iti pot imprumuta roata mea de rezerva pana la urmatorul tau drum in Bucuresti. Ti-o aduc eu unde ai nevoie.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
daca ai probleme pe drum sunt in craiova shi te pot ajuta cu un cauciuc 195/65/15

Editat: Edwin
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bravo...drogas...Opelist de nadejde....Baieti de nota 100... Surprised Wink
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Gata, am mai facut un pic loc prin garaj, Wink
Sa o folosesti sanatos Laughing , dupa cum am zis pana la Timisoara tine, dar eu nu as lasa-o pe masina
Skip ads

  • dnt
  • **
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Toata stima pentru cei care s-au oferit sa ajute.Sunt sigur ca multi nu au avut timp sa posteze.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Gata am rezolvat. Am mers cu masina, am observat ca EPS intra doar dupa 60 la ora. Multumesc lui Drogas. Oricum am uitat sa iti zic ca peste 2 saptamani ti-o aduc inapoi, daca ai nevoie. Mi-am mai revenit, sunt relaxat, cred ca se vede si dupa scris. Dupa ce am scris topicul m-am culcat si a mai sunat cineva sa ma intrebe daca am rezolvat si daca e totul ok, dar nu retin cine deoarece am fost foarte obosit (un dialog cu multi de 8 la sfarsit).
Ce sa zic, va multumesc pt intentie si pt ajutor, sper sa nu mai am probleme, sau cel putin nu explozie la 160 la ora. @maianadrei data viitoare candvin promit ca vin mieruci si stau pana vineri ca sav in si eu la intalnirea voastra. Si cam atat, ma pun sa dorm... de data asta f linistit.:d
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ne bucuram,ca intr-adevar printre noi,avem colegi destoinici...e o.k. ca acum esti acasa...somn usor! Surprised Wink
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@ Cristi - nu mai am nevoie de anvelopa ... ma pomenesti la biserica sa imi merga bine Cool
@Uragan nu e acasa, e la hotel Embarassed Wink
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ajutati omul sa ajunga si acasa,ca sunteti baieti fini... Wink
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Si............. am ajuns si acasa! Multumesc @drogas pt anvelopa si celorlalti pt griji!
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa ne traieati sanatos...si sa ai parte de mult mai mult...noroc. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR