Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am Corsa C, cinci usi, fabricatie 2006. Imi intra apa in portbagaj cand ploua sau cand ninge. Nu stiu pe unde intra, dar cel mai ud e in partea dreapta, in interiorul portbagajului (deci in partea in care e rezervorul de benzina). Ce ar trebui sa repar la masina? De ce imi intra apa ?
  • adrianexim

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 1997 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Dai stopul din partea dreapta jos, iar unde are garnitura pui silicon, eu asa am rezolvat...la mine pe acolo intra...
  • Chitu Razvan

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare Corsari.La mine problema a fost jos la imbinarea podelei portbagajului cu oalele rotilor unde este aplicat un silicon sau mastic(nu stiu exact ce este).Pe langa acest material undeva in stanga la mine se ciupise si intra apa doar cand mergeam cu masina.Incercati si verificati ca acel material sa fie etans peste tot ca poate intra apa si pe acolo.O zi buna tuturor.
  • rosu07

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2004 1.3cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,
La mine intra apa in portbagaj din cauza ca adezivul care lipea luneta de haion nu mai exista pe una din laterale. S-a rezolvat cu silicon dar probabil trebuie desfacuta si lipita iar integral doar ca niciun service nu-ti garanteaza ca iti scoate stergatorul din spate intreg si fara sa-ti sparga luneta. Asa ca aceasta operatie isi poate tripla costurile in cateva secunde.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR