Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • klax187

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Propun soferii de maxi-taxi, taximetristii (majoritatea din Iasi), tractoristii si o parte din soferii de TIR din Romania care tot timpul merg aiurea in ideea ca te feresti tu.
Skip ads

  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Taxi (am fost lovit de unu din vina lui), Maxi-taxi, femei (iar am fost lovit din vina ei).
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Top 3
------

1. Taxi
2. Maxi-Taxi
3. Femeile incepatoare ...(sau e pleonasm?) Wink
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
NU UITATI de papucari!!!! Sunt f. periculosi. In general soferi tineri, msina firmei, lipsa oglinda mijloc, si conduc foarte violent.

Chiar acum cateva sapt era sa ma scoata de pe drum unul. Tocmai terminasem de coborat Oituz-ul spre Transilvania, si dupa ultima curba am accelerat sa-l depasesc. Cand am ajuns aproape de el a inceput sa vina stanga. L-am claxonat, si tot a mai venit, probabil eram in unghiul mort si nu stia unde sant. APROAPE sa ies de pe drum la ~110/h

Vina mea, ca desi stiu ca papucarii sunt periculosi, n-am constientizat asta la momentul respectiv.
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si eu votez femeile incepatoare... Nu toate dar majoritatea... n-au nici o treaba cu masina. (Femeie = Persoana de sex feminin de peste 40 ani)... De fete nu am ce comenta pentru ca de obicei nu am intalnit fete care sa conduca nasol... Femeile alea cu ochelari gigant si paru cretz in sus ma scot din sarite cu felul lor de condus Smile. Cred ca daca m-ar pune cineva sa pilotez un avion/vapor/submarin/naveta spatiala fara sa imi explice nimic inainte m-ash descurca mai bine decat femeile in masina Smile. (Fetelor nu m-am referit la voi Razz)

O data mergea un cielo intre benzi... mai mult pe banda I cu 30-40 ... in oras... eu veneam linistit din spate cu 50-60 si am zis sa trec pe langa... Trosc trage brusc de volan si intra pe band 2 fara sa se asigure/semnalizeze cand eu eram cu bara din fata langa bara din spate a cielo-ului... Am pus o frana tare pentru ca din fata venea o dacie si nu puteam sa ma bag pe contrasens... Merg mai departe... ghiciti cine conducea Smile... No comment.

Ieri : Era o coada de vreo 10 masini pe ambele sensuri cu trolee si tot tacamul... Cand am ajunst la locul cu pricina o femeie incerca sa o ia la stanga pe dubla linie continua si statea pe banda 2 semnalizand, din fata nu veneau cine stie ce masini iar pe banda 1 erau parcate niste masini... deabia trecea cate o masina printre... No comment...

Mai sunt faze dar iar o sa fiu acuzat ca fac posturi lungi si nu le citeste lumea Very Happy asa ca ma opresc aici Smile

Taximetristii (cel putin in Ploiesti) nu sunt asa agresivi... si nici Maxi-Taxi...
  • klax187

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
taximetristii si soferii de maxi din Iasi si ...aaa ... era sa uit de soferii de pe autobuze si trolee care cred ca toata strada e a lor, nu sunt cine stie ce agresivi si nici nu as fi asa deranjat de agresivitate, insa nu semnalizeaza, merg noaptea cu farurile stinse, opresc unde vor si incurca circulatia.

nu mai tin minte ce scrie in legislatie, dar parca tre sa le dai prioritate la plecarea din statie autobuzelor si troleelor. Este valabil si pt maxi-taxi ?
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
scrie: TRANSPORT PUBLIC! DECI SI MAXI-TAXI .... dar daca nu semnalizeaza ca pleaca din statie atunci arata-i degetu mijlociu! (si blanaaa)
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cre ca zice "mijloace de transport in comun"

Adica si maxi-taxi Razz
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu incerc sa nu enervez pe nimeni dar cred ca sint momente cind exista soferi care probabil ar vrea sa ma spinzure Mr. Green
incercati sa vedeti ce stil aveti...

http://www.aaafoundation.or...button=aggressive
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
soferii prosti? in mare masura cei care au par lung si piept in general mai voluminos decat al barbatilor Smile Smile

dar exista si exceptii zic eu.

oricum singurii shoferi care ar trebui spanzurati sunt cei care se avanta ca sa braveze si nu anticipeaza pericolul.

in general fetele spun ca "ce? dar eu conduc regulamentar.. el e de vina" -- sigur asa e, dar n-ar fi mai bine sa conducem preventiv?Smile

slick eu zic sa ne facem forumul nostru www.clubopelEXTENDED-MIX.com unde sa scriem fiecare nishte posturi de minim 20 de pagini. Smile Smile Smile
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu ca daca am face asa am sta sa citim toata ziua Razz macar sa fie unu (eu) care scrie posturi mai lungi Razz.

Uite, acum m-am rezumat la un mesaj scurt Smile
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ieri mergeam pe o strada cu sens unic, si am ajuns din spate o duba (VW) a politie. Tipul mergea lejer (deh avea treaba?!), pe mijloc (sens unic, nu ?), am stat cuminte in spatele lui pana la prima intersectie. Acolo el a incetinit (avea cedeaza trecerea), eu pe langa el usor sa trecem paralel strada. Dar ce credeti ca magarul s-a lasat ? Nu, blana ...
In concluzie plictiseala te ... omoara
Skip ads

  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
1 femeile
2 femeile
3 femeile
4 femeile
5 taximetristii
6 toti soferii ale caror masini au numar de OT
faceti si un sondaj
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cei cu OT sunt DEZASTRU ...unu cu dacia full de saci era sa intre in mine si altu' semnaliza in curbe Very Happy Very Happy
  • popemi

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2004

  • Mesaj Privat
looool Cali ce dreptate ai...treceam odata prin Caracal si la o intersectie pt ca am oprit foarte aproape de trecera de pietoni se da unu jos la mine si imi arunca o ditamai flegma direct pe parbriz.Cred ca o tzinuse in el pretz de un ceas ca altfel nu-mi explic de unde atata cantitate.....
  • silviu

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Doctorul nebun care mi-a facut masina praf cu un cielo ca era speriat de semafor.
  • Mateiux

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2006 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Shoferii tineri care au masina de acasa si i dau in blana crezandu-se tot timpu' la raliu!!!!!!!!
Taxi
Femeile nu neaparat
Aia de la distributie
Si tiristi!!


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sau nici unu daca am avea autostrazi in toata romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Razz
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@Mateiux :autostrazi in toata romania , mai viseaza frate, murim cu totii pana cand o sa fie Romania o tara civilizata . Majoritatea femeilor sunt cam fricoase , dar normal ca sunt si exceptii . Le e frica sa apese pedala ca sa dea o blana sa intre in intersectie , etc . Taximetristii sunt cretini rau , tot la milimetru trec de tine si deruteaza soferii in trafic. In general soferii profesionisti sunt idioti .
Camionagii sau cei pe autobuze ar mai trebui "spanzurati".La drumuri lungi , camionagii se cred ... king of the road Smile
P.S. nu ma simt
  • Mateiux

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2006 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Asta se intampla cand camionagii de pe contrasens se cred King of the road

Asa ca jos cu ei!!!!!!!!!!!!!!!!


  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Da, cam varza masina , dar ... ce sa le faci ... asta e .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR