Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ca bine zici....
Skip ads

  • cornel.m

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:...Imi aduc aminte de un interviu la televizor, luat lui Daniel Ghita (luptator in K1 pt cine nu stie). A fost intrebat daca a fost vreodata nevoit sa se apere pe strada. Povestea tipul ca in timp ce conducea, din greseala, l-a incomodat pe unul cu un taxi. Claxoane, etc...
La primul semafor s-a dat jos cu intentia de a-si cere scuze. S-a dat si Batman taximetrist jos, a venit spre el amenintandu-l ca sa vezi bataie ce iti iei, pana si-a dat seama cu cine are de-a face. Bineinteles ca s-a calmat instantaneu iar Ghita l-a intrebat dupa ce i-a dat autograf, "si hai, nu vrei sa ma mai bati?"
...

... era vorba de Ciprian Sora (pentru necunoscatori primul antrenor si lansator al lui Daniel Ghita).
Imi aduc si eu amite reportajul, facut parca pentru ''pro motor''.
Oricum ideea este aceeasi.
Stima.
Ia d-aci bizoni:
  • cornel.m

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ar trebui spanzurati motococlistii care de ceva timp au o moda noua: merg cu faza lunga (ce-i drept ziua).
daca am face toti asa... ce ar fi?
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Dupa cate stiu, la motociclete nu exista faza scurta.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Csenonistii pe far normal si reglat pentru halogen...
In seara asta ma plimbam cu plozii prin cartier, si era unu cu o honda civic scurta ce-si pusese csenoane...
Eu daca bag lunga nu deranjez atat de mult cat m-a deranjat ala.
Si eu eram pieton, la momentul ala...
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Au si faza scurta motociclistii...
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Un limbric care se plimba cu un Chevrolet Aveo de 1.4 tarcat ca un sconcs cu muzica la maxim si nelipsita toba care rasuna ca o tigaie de se aude pana in capatul bulevardului....asa i-as da un par in dinti cand il vad ca face dute vino prin fata magazinului cu 40 la ora sa fie admirat zice el.
Politia doarme-n bocanci nu aude ca trece prostu' cu circu pe strada de 30 de ori prin acelasi loc.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu sunt chiar soferi dar sunt participanti la trafic: cei care merg pe strada pe langa masinile parcate (in parcare) in conditiile in care trotuarul este la 4 metri distanta si mai are si 2 metri latime...

ieri cand ajungeam acasa, un mos mergea pe strada, in botul masinilor, agale...
trec de cateva masini parcate regulamentar si de mos, si la un moment dat gasesc un loc liber si dau sa parchez. eu parchez cu spatele pentru ca mi se pare mai simplu decat sa o bag cu botul...
toate bune si frumoase, asta pana cand incep sa dau cu spatele si mosul parca trage o basina si incepe sa accelereze fix pana in fundul masinii mele...
ma dau jos si-l iau la ture...
stiti ce replica mi-a dat?
da ce dom'le nu poti sa te uiti? daca ma loveai imi luam si eu 100 de milioane de la tine...
i-am replicat si eu: lasa ca in loc sa te ingroape pe tine si sa-ti faca coliva imi repara mie familia ta masina...
dupa care m-am porcait vreun sfert de ora cu el...
m-a amenintat ca imi zgarie masina ca sta in zona...
l-am filmat cu telefonul cand zicea asta...
daca-mi gasesc masina zgariata -> politie cu filmare si-i fac reclamatie.


poza facuta in paint cu schema intalnirii de gradul 3:

Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
E plin si Clujul de ei. Tineri, varstnici, prefera pe langa masinile parcate, decat pe trotuarul larg si liber. Deja m-am obisnuit si cu astia. Incet, incet devine totul normal daca se repeta la nesfarsit.
Din aceasta categorie ar mai fi si taximetristii ce stau in statiile lor, dar ies din masini la povesti si ocupa jumatate de banda ca sa-si si vada interlocutorul din masina. Ii claxonezi si sar pe tine.

In schimb ieri am gasit o alta categorie de spanzurat, foarte periculoasa, zic eu. Si anume, pe cei care pun ulei alimentar ars/nears in rezervor si stau in trafic in fata ta, iar tu lesini de foame si glicemia e scazuta si peste tot in jurul tau miroase a french fries. Sa musti volanul, nu alta!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da, taximetristii care stau cu usa deschisa la masina ca geamul e stricat si nu intra aer in lighean, taximetristii care au prioritate de semnal cand pleaca de pe loc, etc...

pentru categoria french fries, eu folosesc AC dat la jumatate (neutru) + recirculare...


apropo, azi dimineata, in fata mea era o masina...
pe contrasens o rabla de-aia de cisterna de acum 50 de ani, de-aia de fumega mai rau ca trenurile cu aburi...
cand era in dreptul amaratului din fata mea... ghess what... masina aia a avut un rateu pe esapament de s-a facut nor negru in jur (nu stiu daca e corect rateu dar a fost o mica mare bubuitura)...
nu stiu daca avea geamul deschis la masina, el s-a oprit pentru ca vira la stanga si eu am trecut prin dreapta lui mergand inainte...
eu merg de obicei cu geamul din dreapta deschis, insa azi il aveam pe cel de la sofer deschis... daca eram cu 5 metri mai in fata ma facea la loc comanda...
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Oare de cate ori intr-o zi poti sa intalnesti bizoni parcati pe prima banda sau pe mijlocul parcarii, blocand circulatia sau dupa caz iesirea din parcare a masinilor parcate regulamentar? De fiecare data, la cativa metri existau locuri de parcare libere.
De cate ori pe zi poti sa vezi masini care fac sensul giratoriu cu semnalizare stanga permanent, dar ies din sens fara sa semnalizeze dreapta. Si tu stai ca fraierul sa le acorzi prioritate, ca doar vin pe sens si semnalizeaza stanga.
De cate ori pe zi poti sa intalnesti berbeci care serpuiesc calare pe doua benzi, vorbind la telefon?
Offffffff, si cand incepi sa fierbi in suc propriu, parca dai de si mai multi bizoni. Atunci apar toti distratii, toti inconstientii, toti disperatii si toti smecherii.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Cei care parcheaza pe locurile de handicap!
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Poate stiu ei de ce Very Happy
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Da..........poate.......Smile
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Imi pare rau dar cocalarismul nu e handicap...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cu acte...
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Adica.......?

Si dupa ce parcheaza omul, tot el e cu gura mare........ca sa vezi domne ca nu stiu ce, ca nu stiu cum! Tipic romanesc! Du-te 'afara' si fa o chestie de asta si sa vedem daca mai vii cu masina in tara (exagerez un pic).
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Tiristii! Anul trecut in fata mea s-a urcat un cretin cu tir-ul pe un taxi la se semafor, cica nu l-a vazut!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Biciclistii daltonisti care trec pe rosu si cei care trec strada pe trecerea de pietoni calare pe bicicleta...
Si mopedistii care au aceleasi obiceiuri interesante...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cei care cred ca stop inseamna cedeaza trecerea...
cei care cred ca cedeaza trecerea inseamna drum cu prioritate...
cei care cred ca stop inseamna drum cu prioritate...
si cei care cand intalnesc unul din cele de mai sus, in loc sa-ti dea prioritate (ca na, vii pe drum cu prioritate) se baga in fata ta, opresc si asteapta sa-i lasi sa treaca (de parca ai mai avea pe unde sa treaca fiind masini pe contrasens...
si cei care vin de pe drum fara prioritate si asteapta sa treaca (acordancu-ti prioritate) pe banda cea mai din stanga a drumului cu prioritate si cu coltul masinii spre stanga (ca el face la stanga) de trebuie sa fac eu un semn de intrebare (ca sa-l ocolesc) pe strada sa merg in directia in care vreau sa merg...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR