Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mai exista bucuresteni ca voi? Smile

nimic nu ma enerveaza mai mult, decat bucurestenii care vin la mare, si aduc cu ei si mentalitatea prafuita de bucale. in bucuresti, ii inteleg, n'ai ce face, e infernal traficu', dar cand esti in vacanta si in alt oras ... ce rost are.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Omul e supus greselii... pacat ca marea majoritate a mitocaniilor se imprumuta de la "fratii" nostri care merg numai cate cinci in masina (vezi ce a patit Oreste mai zilele trecute) ar mai fi si alte frustrari de genul cand pleci la serviciu dimineata linistit hotarat sa stai la coada -regulamentar- cate 10 min. la fiecare semafor, iar in tot acest timp sunt altii care te ocolesc prin stanga refugiul chiar daca exista semafor separat pentru cei care aleg directia stg, depasiri pe linia continua... am vazut saptamana trecuta pe unii care depaseau tramvaiul prin stanga numai sa fie siguri ca vor fi primiii care nu vor mai iesi din intersectia blocata deja. De atatea ori martor la aceste grozavii devii imun nimic nu te mai socheaza si crezi cu tarie tot ce ti se spune, sa ne traiasca cei care "supravegheaza" circulatia pe drumurile publice, cu masinile lor proaspat lustruite si echipate cu aparatura moderna... Sunt curios cati care trec prin stanga refugiului ar trebui amendati pentru ca restul sa nu mai faca asta...
off topic: pentru "spanzurat" pietonii care se plimba pe sosea neregulamentar trebuie deschis un alt topic ?
P.S. stai sa ma vezi cand ajung la mare Smile
  • florin_chat

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic ca soferii cei mai periculosi sunt cei agresivi, nu-si dau seama de pericol si forteaza cat mai mult si sunt de acord ca femeile sunt cele mai periculoase dar nu toate dar din 10 cred ca 9 reprezinta un pericol...........Smile
  • florin_chat

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Un pericol mai reprezinta si motocilcetele care la fel, sunt un pericol, desi sunt un fan motoare trebuie sa recunosc, desi nu implica atatea masini....bla bla,.....,
Skip ads

  • jeffe

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Femeile. Fara discutie.
Si toti cei care au de-a face intr-un fel sau altul cu transportul in comun. Si aia cu papuci sau dube. Si aia care merg cu 40 la ora pe DN1 dimineata cand eu intarzii la serviciu. Si femeile, din nou.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pe langa toti cei enumerati mai adug si eu:
1. Soferii de DB,AG si unii de PH
2.Motociclistii care vin si se baga in oras pe langa tine cu >100km/h, facand slalom printre masini. Este imposibil sa il vezi, pentru ca nu stii din ce parte vine si pe ce parte te ocoleste.
3. Soferii de la jandarmerie (cu acele BSY-uri) care se cred in Porsche.
4.Soferii de pe masinile de distributie si delivery (cred ca cei de la DHL ii intrec pe toti)
5.Vatmanii de pe RATB (oameni mai jigodii ca astia nu am vazut, cred ca pandesc toata ziua sa il prinda pe unu' pe sina lor, ca sa intre in el -> asta cred ca e frustare din cauza imposibilitatii schimbarii benzii ) Laughing
6.Italienii de pe la noi, cu masini de cade tabla de pe ele, ce cred ca daca o rup in doua impresioneaza 'fetele' autohtone.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Mai mai cu soferii de PH... Sa va explic care e treaba... Si soferii de B sunt considerati buni de "spanzurat" in Ploiesti ca si soferii de PH in Bucuresti. Asta se datoreaza unui singur lucru : Necunoasterea orasului !
Eu daca trebuie sa ajung undeva in Bucuresti si stau cu harta in bratze si intreb in stanga si dreapta normal ca incurc traficul in Bucuresti pentru ca nu stiu pe unde trebuie sa ma duc si este normal. La fel fac si soferii de B care sunt in Pl si nu stiu orasul... Orice sofer, chiar si el de raliu sau ce vreti voi daca il pui intr-un oras necunoscut si ii pui o harta in bratze si ii zici sa ajunga undeva se va comporta la fel...
  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca nu atzi uitat de Carutzasi (soferul carutei , spaima soselelor judetzene) si de biciclisti , parerea mea este ca astia sunt cei mai inconstienti , ca pana la urma fie vb. intre noi daca le excludem pe femei (chiar nu vreau sa fiu misogin dar... contextul ma face sa fiu) la care nu numai inconstientza le face sa se urce la volan , ganditiva la un sofer de maxi-taxi care transporta 10-15 pers. si merge cu 90Km/h prin oras , trece pe rosu , face o depasire deaia de numa ei stiu cum si as putea continua , aici eu cred ca e vorba de mult prea multa prostie nu numai de inconstienta. Dar sa revanim la acele carute , ca tocmai eram sa ajung pe la spital sau mai stiu eu pe unde din cauza uneia.La aproximativ 24:00 eram undeva in judetzul Buzau in afara localitatzii , cand apare pe mijlokul soselei o carutza exact pe axul de drum ... nu mai continui sa nu fiu prea plictisitor , faza a fost ca mam dus la postul de politie si individul ala (politaiul) imi spune ca se duce el mai tarziu sa verifice .Ce sa mai zic , am zis si eu ca ma duc sa imi scot pasaportul ala odata sa plec.
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Slick a scris:Mai mai cu soferii de PH... Sa va explic care e treaba... Si soferii de B sunt considerati buni de "spanzurat" in Ploiesti ca si soferii de PH in Bucuresti. Asta se datoreaza unui singur lucru : Necunoasterea orasului !
Orice sofer, chiar si el de raliu sau ce vreti voi daca il pui intr-un oras necunoscut si ii pui o harta in bratze si ii zici sa ajunga undeva se va comporta la fel...

Ai mare dreptate. Insa mare parte din soferii de PH sunt la fel chiar si la ei acasa.Acelasi lucru e valabil si pentru cei de B, care cand sunt in 'deplasare' nu se orienteaza (nu ca ar fi vina lor, ci pur si simplu nu sunt indicatoare) iar cand sunt 'acasa' sunt doar 'jmekeri'. Nu trebuie generalizata treaba, dar in mare asa este. Sincer, eu nu am avut parte de sofer de SB,BC,TM,CJ,MM sau alte judete care sa imi taie fata sau care sa se blocheze in mijlocul intersectiei, sau sa flegmeze pe geam,sau.....
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Subscriu ca soferii de PH sunt "netalentatzi". Dar, sincer, nu-mi explic de ce.

Periculosi mai sunt si unii baietzi de la tara care-si iau repede Supernova, Logan si vor sa arate cat sunt de tari. Pe astia ii recunosti dupa numarul de stickere si brizz-brizuri
Te bagi sa-i depasesti si eu accelereaza, ca doar au masina noua......

Cu TIRistii e alta problema. Ii inteleg pe de-o parte dar nu ii scuz. Cand conduci un mastodont esti nevoit sa tai usor curbele ca altfel trebuie sa reduci foarte mult. Iar daca iei curbele pe o singura banda cu viteza ai toate sansele sa intri in balans si sa te rastorni.

Referitor la soferii bucuresteni. Eu fac pana la serviciu cam 30-40 de min prin Bucuresti. Daca nu m-a baga cu putin tupeu (multumind cu avariile celor care ma lasa) as face o ora.
Condusul in Bucuresti te face mai tupeist. Iar pe urma cand te duci prin alte parti nu poti sa te mai schimbi, sa-ti zici: "Ba, acum sunt in alt oras ia sa merg eu numai pe o banda usor".
Sa fii putin tupeist nu inseman sa fii imprudent insa.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
1. femeile trecute de prima tinerete
2. taximetristii
3. mosnegii pe care-i cauta moartea pe acasa si ei se plimba cu rablele lor obosite
4. soferii de prahova (nu toti ca or fi si p-acolo ceva soferi ok)
5. soferii de constanta (nu am nimic cu ei dar majoritatea au un stil kamikaze de condus) si am si cateva povestioare care-mi sprijina parerea, a nu se intelege ca conduc prost, ci doar inconstient Smile
6. gaborii de patrula (nu aia de la rutiere ci aia de se plimba cu dubele pe strazi in ritmul mortului)
7. papucarii&co (in general soferii cu masina de firma)
8. meltenii de cartier cu dacia praf si cu manelele date la maxim pe jde mii de tweetere care pleaca "cu scart" fara nici un motiv aparent.
9. si pe drumurile din moldova : tarani care merg pe mijlocul drumului pe jos, cu carutele nesemnalizate, cu bicicletele, sau cu vreun animal. Sunt moldovean de origine dar ma dispera astia cand fac drumuri in partea aia.
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
1. femeile care viseaza agresiv la volan. Adica nu sunt atente la trafic, dar cand se trezesc se baga in fata da de-ti scrasnesc rotile ca sa nu intri in ele.
2. Vatmanii de tramvai. Niste criminali psihopati.
3. Dubitele carosate. Niste plictisiti, li se rupe daca se busesc cu tine.
4. Loganarii care se cred in BMW-uri.
5. Eu. Exact, ati citit bine - sunt cel mai periculos sofer de langa mine... Laughing Nu am rabdare in intersectii, nu ma asigur cu atentie, ma strecor la milimetru prefer sa-i dau talpa decat sa astept si de cand am motorul asta de 2litri ma surprind depasind in viteza coloana de masini prin stanga, pe linia de tramvai. Naspa. E cazul sa ma opresc. Masina prea puternica e de vina... Cool
Partea cea mai haioasa este ca n-am avut nici un accident pana acum. In afara de o femeie cu un Matiz care si-a sifonat masinuta in parcare, in aripa mea stanga... Rolling Eyes
Skip ads

  • crisluca1985

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucucresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2004

  • Mesaj Privat
- Femeile, toate, sunt varza, emotive nu reactioneaza rapid in caz de pericol, da mai sunt si unele care conduc bine dar alea sunt fenomene.
- Motociclistii, nu toti ca si eu voi fi si nu voi face ca unii adica sa-i dau cu peste 150 prin oras si apoi tot pe noi dau vina cand intra in noi, foarte rar am auzit de masini care sa loveasca motociclete, tot timpu aud ca s-a infipt ala cu motoru intr-o masina, si apoi ei tot pe noi dau vina, frate daca mergeai incet poate puteai sa franezi pana sa te infigi in mine.
- unii terminati cu dacii care cred ca au nu stiu ce masini si ii dau in gura cu vreo 120 prin oras si apoi cand e ceva baga picioru in frana, blocheaza rotile (canci ABS) si fac accident, si eu ii dau cateodata cu 120 dar sunt constient ca ma ajuta franele, nu sa ma duc ca pe gheata.
- unii taximetristi: nu mai are rost sa mai vorbesc ce fac
- maxi-taxi, imposibil asa ceva, daca face cineva semn se baga dupa orice banda, brusc asa fara sa le pese, nu am vazut asa dobitoci.
- vatmanii, sunt nesimtiti rau de tot, daca ai noroc nu intra in tine, vin in viteza de parca vor sa te faca praf si apoi pun frana si se opresc la cativa cm de masina.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
maddan a scris: Nu am rabdare in intersectii, nu ma asigur cu atentie, ma strecor la milimetru prefer sa-i dau talpa decat sa astept si de cand am motorul asta de 2litri ma surprind depasind in viteza coloana de masini prin stanga, pe linia de tramvai. Naspa. E cazul sa ma opresc. Masina prea puternica e de vina... Cool
Rolling Eyes


aici cred ca fiecare se poate recunoaste. cat despre cei 115 cai foarte puternici..... Smile ce sa zic, cam greu
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
pai io venind de pe Berlina, iti imaginezi ca un motor cu putere mai mult decat dubla.... Laughing Vorba cantecului: nu ma pot abtine!... Cool
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
si eu care intentionam sa-mi cumpar o salupa...
  • UNLORD

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Taxi @ Papuci
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Si drumarii Laughing !!!!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
asta...luat de la daciaclub
"In ultimul timp ma enerveaza persoana mea...


Ieri de ex, pe banda 2 se taraia un mosulica cu o dacie din 1900 toamna... Era cam 10 sera... io eram pe banda 1 nitel mai in spatele mosului, da circulam mai tare ca el. In retrovizoare vad la un moment dat niste flash-uri - un golf si un passat se alergau prin oras crosetand printre celelalte masini . In mintea mea creta s-a aprins un beculet si am accelerat astfel incat atunci cand ajungeau aia in spatele meu, io sa fiu fix in dreptul lui mosu ala adormit de pe banda 2...da se pare ca aia doi care se alergau s-au prins, si incercau sa ma depaseasca, sa imi taie calea...asa ca am DAT GAZ ... si exact cand vroia ala cu Golf-uls sa se bage, n-a mai reusit ca eram la 1 metru in spatele mosului, da pe banda 1... aia in spatele meu taaaare agitati, pendulau de pe o banda pe alta, flash-uri, clacsoane ... io am inceput sa incetinesc, ca sa nu trec de mosu ala...
A fost maaarfa de tot, eram cu papucul... aia tot sa treaca peste mine , da le era frica de bara mea din spate... cand am vazut ca imi baga faza lunga-n ceafa, i-am aprins si io stopurile de ceata .
Am mers asa cu ei in spate cam 1 km... cu 40 la ora. De mentionat e ca pe acolo nu aveau cum sa se bage pe linia de tramvai ca aia e delimitata in arad de o bordura... Mai misto a fost cand am ajuns in dreptul strazii secundare pe unde trebuia sa o iau la dreapta... am accelerat nitel, sa ii las impresia lu ala din spate ca ii fac loc, ala s-a bagat in curu meu, si cand am ajuns in apropierea strazii, am dat brusc semnal dreapta si FRANAAAA!!! Si ala din spatele meu si el: Franaaaaa si clacsoooon!!! Parca era nunta, asa clacsonau aia 2!!! HIHI mama lor!"
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Mi se pare cunoscut... Cred ca e un membru cu pretentii al clubului Oltcit... Si daca cumva GABII citesti si tu asta, vrem sa stii si pe noi ne enerveaza persoana ta, dar numai atunci cand faci chestii d'astea Smile. Daca Passatul avea numarul 20TPR si in loc de Golf era un BMW negru, te mai tinea papucul? Prietenii stiu de ce..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR