Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Taximetristii,papucarii si ,nu in ultimul rind ,soferii de Cars -Severin.
Astia sunt de groaza,automat devin prudent cind e unul in zona.
Cind ma duc la Resita...nu va mai spun !!! Sad
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ma nu punetzi toti taximetristi in aceiasi oala (intamplator ati dat de unu) nu avetzi voi kilometri cu fata cat am eu cu spatele,dar sunt si exceptii cum sunt si femei care dau lectii de condus unor molai care se tin de volan sa nu cada din masina.
PS :abia astept sa se urce ala care a deschis topicul asta la mine in taxiu sa il duc regulamentar 100% sa vada si el ce inseamna... v-as dori sa aveti si voi o minte luminata in dreapta sau pe bancheta din dreapta care iti spune ca vrea pe interzis chiar daca nu ai voie sau ca intoarce aici (pe linia continua) opreste aici etc
La capitolul soferi slabi bifez vaslui (ii si inteleg au doar o singura strada de circa 2-3 km si un semafor)
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="Darkness"]Taxi (am fost lovit de unu din vina lui), Maxi-taxi, femei (iar am fost lovit din vina ei).[/quote]
daca erai tu mai sofer ca ei evitai asa ca ....
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="zafycom"]Cred ca nu atzi uitat de Carutzasi (soferul carutei , spaima soselelor judetzene) si de biciclisti , parerea mea este ca astia .[/quote]
SOFER = diferit de carutzas si de biciclist (poti sa-i incadrezi la participanti la trafic)
Skip ads

  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
RATB (toate categoriile),Maxi Taxi,Femei (majoritatea),Batrani,Jmecheri de cartier,Ciori (arabi,turci,rromi),Asiatici,Basarabeni si Taximetristi .
  • GKoo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
1) In general toti cei care nu au bunul simt sa ridice mana sau sa aprinda avariile daca ii lasi sa treaca sau le faci loc. Am zile in care sunt pasnic si binevoitor cu toata lumea dar cand dau de cate unu d'asta ii adresez un pomelnic de atribute.
2) Toti cei care dupa ce fac cate o greseala si le dai un claxon sar cu gura ca de ce ii claxonezi.
3) Femeile pentru care conceptu de oglinda se rezuma la oglinda din camera unde se rujeaza si fardeaza.
4) Taximetristii de neam prost ( deci nu toti ) pentru care conceptu de semnal reprezinta ceva mult prea avansat pentru a fi utilizat.
5) Cei care atunci cand conduc mediteaza la sensul vietii si la alte idei supranaturale fapt care ii transfera intr-o alta lume decat cea in care "sofeaza"
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
klax187 a scris:taximetristii si soferii de maxi din Iasi si ...aaa ... era sa uit de soferii de pe autobuze si trolee care cred ca toata strada e a lor...


Soferii de autobuz se uita o data pe zi in oglinda....cand se barbieresc dimineata...
  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu Cred Ca Mecanicii De LoComotiva Ar Trebui sa fie spanzuratzi........ Very HappyVery HappyVery Happy
1.Totzi conducatorii de Dacia 1300, Oltcit si Trabant Very Happy
2.Vatmanii
3.Jegosii care se cred la raliu cand merg pe strada(care invart Volan De ReNault pe Dacia Nova) Mad Mad
Skip ads

  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
carutasii nocturni si betivii pe bicicleta care atunci cand esti in dreptul lor au un carcel la mana si trag de ghidon stanga Laughing

si cei mai corecti dupa parerea mea is soferii de TIR , nu chiar toti dar majoritatea , iti fac loc sa depasesti , iti semnalizeaza frumos cand poti sa depasesti(asta in cazul in care nu ai vizibilitate) , iti multumesc aproape de fiecare data , ......
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Nu cred ca sunt categorii profesionale de soferi ce trebuie spanzurati. Nu exista nici padure fara uscaturi. "Spanzurati" ar trebui doar dobitocii care omit sa faca lucruri simple, cum ar fi semnalizarea, aprinderea luminilor de intalnire macar pe vizibilitate scazuta, cei care nu trec pe lumini de intalnire (din fata sau din spate), cei care nu au reglate farurile (costa sub 10 lei noi un reglaj), cei care circula un an cu un bec ars (costa 2 lei noi, dar daca imi faci semn, opresc si ti-l dau gratis, ca am tot timpul de rezerva), cei pe care ii atentionezi ca nu le merge stopul drept pe frana si te injura (astia impreuna cu cei care vad ca nu iti merge tie si te injura, dar nu iti spun de ce), cei care te depasesc la 90 si merg in fata ta cu 89, cei care depasesc coloana oprita la bariera (cu toate ca ultimul din sir a pus si avariile, sa vada tot prostu) s.a.m.d. Si cred ca merita si cei care nu semnalizeaza ca urmeaza sa dai nas in nas cu un radar, dar la astia le-as da si sapun, sa nu chinuie asa mult Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .
Oricum, daca as fi politist, pentru cele enumerate mai sus nu as ierta pe nimeni. Dar absolut pe nimeni, indiferent de suma, de pile si de consecinte.
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu as impartii soferii cam asa :
10% - oameni oarecare, care nu au treaba
40% - oameni super amabili. Te lasa sa treci in intersectii mai nasoale, sau cand iesi cu spatele, etc. La fel stiu, sa iti multumeasca cand la randul tau ii lasi.
40% - oameni la care ar trebui sa le puna in buletin o dunga, care sa le interzica, sa conduca vreodata.

-Acu 2 zile, unu cu o Dacia 1100! ma depaseste pe dreapta (drum cu 1 banda ceva mai lata). Trage tare de volan stanga, cand era in paralel cu mine!!!
Am bagat o frana pana in podea.
Lui nu ii pasa ... de isi lovea masina, o dezdoaie cu un ciocan si o vopseste cu Duco, si s-o scos cu 20.000 (ROL).

-Este in Cluj o curba urata la urcare (cei care stiu varianta Manastur-Zorilor). Acolo drumul se ingusteaza, ii serpentina la 180 de grade. Se baga unu cu o Dacie 1300 in dreapta mea si trage stanga, ca nu mai are loc. In loc sa franeze, claxoneaza!!! ... eu nu aveam cum sa mai trag stanga, ca era plin pe contrasens.
Noroc ca eram in a doua, si am dat blana pana in fund si am taiat-o.

Astea sunt faze super proaste, in care ala mizeaza pe faptul ca nu o sa iti lovesti tu masinutza straina de Dacia lui, si poate el depasi, ca sa se laude la prieteni, cum si-o pus doua leduri albastre si o depasit un Opel Tigra!, cu boost-ul de la leduri.

Mare atentie la soferii astia de Dacie cu beculetze si zorzoane. Se cred soferi de Ferrari Smile

---
Azi m-am tras cu un SLK AMG Smile
Tipul o vazut si m-a lasa sa ma tin ... radeam amandoi Smile Era neamt Smile ... ce oameni faini Smile
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
kapix a scris:Nu cred ca sunt categorii profesionale de soferi ce trebuie spanzurati. Nu exista nici padure fara uscaturi. "Spanzurati" ar trebui doar dobitocii care omit sa faca lucruri simple, cum ar fi semnalizarea, aprinderea luminilor de intalnire macar pe vizibilitate scazuta, cei care nu trec pe lumini de intalnire (din fata sau din spate), cei care nu au reglate farurile (costa sub 10 lei noi un reglaj), cei care circula un an cu un bec ars (costa 2 lei noi, dar daca imi faci semn, opresc si ti-l dau gratis, ca am tot timpul de rezerva), cei pe care ii atentionezi ca nu le merge stopul drept pe frana si te injura (astia impreuna cu cei care vad ca nu iti merge tie si te injura, dar nu iti spun de ce), cei care te depasesc la 90 si merg in fata ta cu 89, cei care depasesc coloana oprita la bariera (cu toate ca ultimul din sir a pus si avariile, sa vada tot prostu) s.a.m.d. Si cred ca merita si cei care nu semnalizeaza ca urmeaza sa dai nas in nas cu un radar, dar la astia le-as da si sapun, sa nu chinuie asa mult Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .
Oricum, daca as fi politist, pentru cele enumerate mai sus nu as ierta pe nimeni. Dar absolut pe nimeni, indiferent de suma, de pile si de consecinte.


Nimic mai adevarat !!!!!!! Cool Cool
Skip ads

  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
perfect de acord cu kapix

sa va povestesc ce am patit: Intr-o sera ma intorceam din Herculanes chiar inainte de intrarea in Caransebes aveam o dacie in fata mea am initial am stat in spatele eientru ca urma o curba si nu aveam vizibilitate. Dupa curba a urmat cam 2-3 Km de linie dreapta si cum dacia din fata mea mergea cam cu 70 - 80 am vrut sa o depasesc , m-am asiguarat am semnalizat si am intrat pe banda cealata sa ma asigur ca nu vine nimic din fata si nevazind nici un far am accelerat ca sa depases. Cind eram pe la mijlocul daciei m-am trezit cu o faza lunga in ochi la mai putin de 20 metri de mine, nu mai puteam sa frinez sa intru la loc si nici nu aveam timp sa acelerez sa intru in fata daciei asa ca am tras stinga mult si am iesit cu o roata de pe sosea. (noroc ca celalat nu a tras si el stinga). Am oprit amindoi si m-am dus sa vad daca celalat e ok , din fericire era ok, doar groaznic de speriat, si atunci am constat ca lui nu-i mergea faza scurta deloc si singurlul bec care lunina pe masina era un proiector de ceata de pe dreapta. Imi venea sa-l spinzur pe sofer, era sa fac accidentl frontal din cauza ca el e inconsient (stai ca nu-i merge faza scurta dar ... o sa o repare cind ajunge acasa si nu mergema cu faza lunga sa nu-i deranjeze pe ceilalti).
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Decat deloc ... mai bine sa te orbeasca, cu faza lunga
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
incredibil, sa mergi noapte fara lumina...

de aia am eu un coleg care desi are masina noua ( megane 2 ) nu merge niciodata noaptea. eu incerc sa fac la fel dar cateodata pur si simplu nu se poate
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Mie imi place enorm sa conduc noaptea.
Veneam recent pe E60 ... trapa deschisa, geamurile sus, muzica buna... goneam cu 120-140 prin localitati.

Am uitat sa imi aprind farurile ... era intuneric bine deja ... vad foarte bine noaptea Smile
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
mda ...mergeam acum 3 zile la Tarnita... inainte de primul baraj daca nu ma insel... pe contrasens veneau 2 dacii calmo... si brusc de dupa ele imi apare in fata unul cu o motocicleta sa depasca cu toata ca drumul e foarte ingust acolo si cu multe curbe.... am lipit piciorul de frana.... noroc ca nu aveam mai mult de 60 si am scapat
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
jonny : ai vazut ieri accidentul din centru?
O lovit o motocicleta un taxi ... si o zburat peste.
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu l-am vazut dar eu am o fobie cand aud de motociclisti deja Sad
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si eu :
Dadeam sa iesi din parcarea de la Chios ... si pe cand sa trag de volan, trece unu pe langa mine cu motocicleta, ca un glont ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR