Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca luam ca exemplu Astra H cu motorizarile "mici" 1,4L ; 1,6 L - benzina sau 1,3CDTI si 1,7CDTI motorina pentru vest se produc numai cu ESP in standard deci cu discuri si pe puntea spate . Pentru est , deci si RO , in cea mai mare parte Astra H vine cu tamburi pe spate fara ESP si ma indoiesc ca in Germania asambleaza pe aceeasi linie parti mecanice diferite , punti diferite , etc .

Concluzia mea :

Daca veti lua o masina cit mai echipata pe partea de siguranta , respectiv : toate airbagurile , tetiere active , ESP , CDC , etc atunci sansele ca masina sa fie produsa pe linia "vest" sint mult mai mari ... Wink
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Sa dea D-zeu sa ai noroc si de o scursura de la westici si deja ai un avantaj!
Pe mine, sincer, ma deranjaza faptul ca se face inca diferenta intre fostele lagare, chiar daca de multe ori platesc mai mult sau am conditii de plata mult mai scarboase, pentru acelasi lucru decat cei din west.
Oare am intrat sigur in clubul acela privilegiat...?
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am intrat din parti...suntem doar o piata pentru calitatea doua spre a treia...din pacate...Am vazut si eu destule masini noi luate de aici si le-am vazut si pe cele de dincolo...diferenta fara drept de apel Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR