Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
luni 18 06 mergand spre centura, in orasul Pantelimon, am reusit contraperformanta sa pocnesc un wv(golf sau polo) in spate..
ma grabeam sa ajung undeva si se pare ca era mai bine daca nu...
al din fata a franat brusc tocmai cand veneam eu pregatit sa "scap" de el
pe dreapta, pe prima banda, mergea un camion care l-a cam strans pe asta cu volfu - de-asta i-a venit sa franeze (da' nu inteleg de ce trebuia asa brusc) - in concluzie nu am mai avut nici o sansa.. Sad
acum o iau de coada cu casco, servisuri, tot...
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cam nasol momentul Very Happy Esti rau sau asa la suprafata!? Pune o poza Twisted Evil
Si eu m-am distrat zilele astea prin politie/asigurari/service.
N-am avut ce face sa cer loganul unui coleg, care avea 100km la bord. Am mers 500m, una a deschis usa la un taxi si uite asa m-a lasat fara usa si oglinda pe stanga Very Happy
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
De curând m-am mai specializat in ceva ºi anume tinichigerie, saptamana trecuta un Iveco dubiþã s-a suit pe mine în parcare ºi a acroºat partea stângã. A urmat chit, îndreptãri ºi vopsea la spray. Dacã este poate împreunã sã o remediem pe bombonica ta. Apropo, ai pãþit ceva? Wink
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare rau sa aflu asta Sad
In ce stare se afla pacienta?
Skip ads

  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
e ceva cu opelurile astea domle', parca au magnet ... si io sunt pe dreapta, de data asta nu de la buseala
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
in meciul dintre julituri facute de altii masinii si zgarieturi provocate de propriul...sofer, la mine este acum scorul de 4-1.
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
nu e chiar asa rau, e indoita capota doar la bordul din fata (adica raza aia a ei este mai mica acum), grila cu nichel mucs, faruri mucs, suporti radiator rupti, si evident bara fata mucssss! (mucs se citeste in lb. maghiara, si dupa aia cu rezultatu' se umbla in dex-ul limbii romane); se pare ca s-au mai indoit pe acolo si ochelarii de faruri si traversa sp. radiator si alte acareturi cand se va desface conserva atunci se va putea vedea...
nu stiu in ce situatie sunt aripile (contraaripile..) se pare doar ca s-au deplasat din prinderea cu ochelarii de far caci capota nu mai sta in aceeasi pozitie ci saltata un pic mai sus (adica e un pic cascata)
ce e mai naspa e ca s-a spart suportul de numar dar prin marinimia celui inspectore de dauna nu voi avea de suferit caci l-a trecut la piese de inlocuit... fiti-ar suportul.. bine ca nu l-a trecut la reparatii... auzi ... deci am nevoie de un suport numar ( 1) penca ala din spate e ok oare gasesc vreunul fara pereche pe la voi? ( Atentie - suport numar CLUB Cool PEL )
poza:


e pentru suport Very Happy (caci cu ea busita NU pun poza- pun dupa ce o fac)

@vios multumesc mult pentru amabilitate dar o fac pe casco

@maiandrei: pacienta are doar botu' umflat in rest nu stranuta macar ( si alearga suta de metri la fel de sprintena Laughing )

trebuie sa caut o capota motor si s-o "pun la rece" cumva ca s-ar putea sa nu ma-nteleg cu casco sa mi-o treaca la piese..
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
sper sa o pot lua saptamana asta (care vine Wink ) de la GTT sa vedem Rolling Eyes
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ca sa nu zici ca nu te ajutam Smile
Daca suportul de numar este spart si a ramas macar banda aceea inscriptionata, este usor! Schimbi banda de pe un suport pe altul...
Dar tare mi-e teama ca s-a troznit de tot, nu-i asha?
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
da, Smile multumesc - asa e
am recuperat banda dar sa vad ce suport se potriveste la imperechere
mai mult mi-e de cum o sa iasa reparatia, caci faza cu capota a ramas ca-n tramvai... (adica a trecut pe la tinichigerie)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR