Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • Mr Corso

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut,
Stie careva cum si daca se poate sincroniza inchiderea centralizata cu telecomanda separat de cheie ( gen breloc ) ? Sad
Ideea e ca persoana de la care am achizitionat masina ( Corsa B 95' ) a consumat bateria telecomenzii si apoi din comoditate nu a mai schimbat-o si a inchis manual din cheie.
Dupa ce am schimbat bateria telecomenzii, masina se deschide din telecomanda dar nu se mai inchide decat din cheie. La apasarea butonului de <inchidere>, avariile se aprind, masina "piuie" dar usile nu se blocheaza.

PS. Am citit, vizualizat si incercat tutoriale de sincronizare dar nu stiu daca erau si pt telecomanda tip breloc.. in orice caz, nu au functionat.
  • cobalt

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 1999 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pai din ce spui u si din cate cunosc eu se pare ca nu e problema de "sincronizare" pt ca modul receptioneaza comanda de inchidere de la telecomanda, care iti e semnalizata prin aprinderea pozitiilor, insa din modul catre acuatori (motoras actionare inchidere centralizata) nu pleaca comnada, ori pleca da nu ajunge la motor, asa ca verifica cablaju si cu un multimetru, si daca nu gresesc ar trebuii sa masori tensiune si nu contact, la iesirea comenzilor verifica trimiterea comenzi catre acuatori, te-ar ajuta mult daca ai avea schema de legare de la modul, sa stii pe ce fire pleca comanda.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR