Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • riavala

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Sall am cateva intrebari.. detin un opel vectra b 1.6 benzina si vreau sa o schimb
Gandu meu e sa imi iau un opel astra bertone cabrio..
cemi puteti spune despre iele ca masini eu stau cu gandu ca, ca masina arata destul de bine si ca, interior si exterior.
Intrebarea mea esti, ca masini sunt ok ? , e rigida zgomotoasa in mers sau probleme dese la prelata sau decapotarea Question
Care sunt problemele des intalnite la un cabrio...
Va multumes
  • floris90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Sunt fericitul detinator al unei astfel de masini. Pe langa sasiul de la bertone, cutia de viteze si aerodinamica( parbrizul mult inclinat ) as mai adauga si feelingul inredibil de a conduce un 2-doors. Sunt totusi dezavantaje, la spalatorie mi se intampla sa se infiltreze apa pe la imbinarea dintre geamuri, pe drumuri denivelate putina scartaiala din cauza rigiditatii scazute si costul suplimentar de a intretine prelata ( nu mult 100 de lei cam la 6 luni ). Ah, mai este si portbagajul cu co capacitate semnificativ redusa. Dar daca esti fan al "vantului in plete", iti recomand. Pe final, daca ti se intampla sa pice decapotarea, e cam greu de rezolvat daca nu esti din Bucuresti, putini au cunostintele necesare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR