Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • stef07

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.am si eu o rugaminte celor care stiu.Acum 2 zile in urma am avut cv probleme cu 2 fise,nu isi mai faceau treaba.Am cumparat set nou si acum apare problema.masina am avut-o la un prieten si s-a crezut istet ca stie ce face si mi-a inlocuit ceva pe acolo o fisa de la el si a uitat odrinea,apoi si eu iara am schimbat-o cand m-am pus sa le schimb.! stie cineva ordinea cum sunt?am opel vectra a 1.8 c18nz din 95" . Asa este capacul de delcou si nu mai stiu ordinea
  • john_doe200616

  • Mesaje scrise: 447
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Intrebare: eu am vectra B, iar la mine fisele vin pe marimi, in functie de cat de departe e bujia de bobina. Tu ai 5 fise, daca tin minte bine si parca la fel sunt si la tine, pe dimensiuni(am primit in trecut un set de 5 fise la X16ZSR care erau de fapt pentru Vectra A si nu Vectra B).

https://www.google.ro/search..._TesjZJm0S4T8M%3A - nu se vede in nici una din poze ordinea?- eu sunt la munca si nu imi incarca pozele cum trebuie ca sa vad exact ordinea.

Nu am acces acum la TIS dar ordinea ar trebui sa fie 1342, cilindrul/pistonul 1 fiind langa distributie.

Pe capacul ala din poza, nu iti scrie ordine, nimic? Ca m-am uitat si pe unul de Bosch ar aparea ordinea ca sa stii cum sa cuplezi fisele.
  • stef07

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2014

  • Mesaj Privat
ok john am inteles,asta stiu,dar eu nu stiu la delcou poza de mai sus este informativa dar delcoul este la fel.eu nu stiu ordinea de unde numar 1--3-4-2?! nu stiu ordinea la el este si putin ciudata forma daia zic nu inteleg ordinea de unde numar asa vine?! nu inteleg cum mama masii
  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
salut. daca scoti bujia de la cil. 1 (cel de langa distributie) si invarti de motor pana ajunge pistonul 1 sus, pipa din delcou este intr-o pozitie care corespunde cu un contact din delcou, asta este nr. 1 si de acolo incepi ordinera..1342. sper ca m-am facut inteles.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR