Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Fratilor,care puteti sa-mi spuneti exact,ordinea operatiunilor pentru a-mi monta din nou radiatorul masinii din "garajul meu" si semnatura,bineinteles.A cazut si sunt curios daca e destul de complicat sau pot sa fac eu aceasta operatiune,am inteles ca trebuie sa cam las masina cu botul cam golash,ptr.a-l ridica si al pune la locul lui...Cei cunoscatori poate imi spuneti si mie ordinea lucrarii...Alte probleme nu am cu radiatorul,doar atat e cazut din suportii superiori...Mersic anticipat! Sad
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ridici capota,dai cele 3 suruburi de la grila de radiator jos si scoti grila afara(prin ridicare).Eu la radiatorul meu am bagat niste adaosuri de cauciuc cam de 12mm sub tampoanele de jos ale radiatorului pentru a-l ridica sa ajunga din nou la suportii superiori.Pentru demontarea suportilor superiori ai nevoie de o cheie torx tubulara de 10. Spor la treaba.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Deci e vb. numai de grila...mersic,voi posta dupa ce rezolv problema,dar de ce se duce jos radiatorul,vad ca ai patit-o si tu??? Rolling Eyes Da,destul de interesant,am studiat problema azi...faza e ca in suportii de jos nu este iesit radiatorul...Am cam 20 mm sa bag adaos la etrierii superiori... Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR