Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • kingthe

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am si eu o problema, am un Astra H "06 si, de vreo doua luni cand ajung pe la 60 km/h incepe un suierat puternic care nu se opreste decat atunci cand viteza scade sub acest prag, deci indiferent de turatie si daca este cuplata in viteza sau nu acest suierat este prezent iar undeva pe la 100km/h as putea spune ca devine cel mai ascutit. Am dus-o la service si am luat un mecanic cu mine in masina sa vada ce fel se aude iar apoi a urcat-o pe platforma si s-a uitat pe la ea dar nu mi-a putut spune care este problema. De asemenea tatal meu merge mai mult cu ea, fiind cumparata de el iar eu de abia de am obtinut permisul si problema ar fi ca nu conduce prea elegant si o forteaza foarte mult, deci presupun ca din cauza asta s-a defectat.
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Șuierat de curea? Rulmentul huruie de obicei, dar... Altceva nu vãd sã facã, fiind și pe liber... Când miști volanul st sau de se mai aude, sau în curbe? Mai bãnuiesc cutia de viteze, verifica nivel ulei, dacã mai are. Revino cu info. Baftã!
  • kingthe

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Ar putea fi cureaua pentru ca in dimineata asta a inceput sa faca un zgomot foarte ciudat insa mi-a spus tata acum ca a facut pana acum 3 luni si a pus pe dreapta fata o roata mai mica si a fortat-o si a incercat sa mearga cu ea infranata si a spus ca atunci ar fi posibil sa fi zgariat si discul sau ceva. Suiera si in curbe si cand iau stanga sau dreapta indiferent. Maine ma duc cu ea la service sa se uite si la curea si eventual sa o schimbe daca trebuie si apoi sa verific daca sunetul persista.
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Poți apãsa și tu pe curea sã vezi dacã e f tare sau slabã.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR