Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • venomax

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Dupa cum spune titlul asta am si gasit tinand cont ca am folosit masina cu 2 ore inainte de a constata problema.
Daca se poate sa imi spuna cineva cum de a pierdut tot antigelul asa repede sau macar sa aflu de unde sa incep sa caut problema...maine oricum ma bag sub masina la verificat furtune si radiator.


P.S. : Se poate sa am radiatorul infundat daca temperatura creste cam repede si sare umpic peste 90de grade(cam pe la 92...95 nu atinge 100 de grade). Ar putea fi radiatorul o problema..ma gandesc daca ar fi infundat sa nu puna presiune pe vreo conducta sau furtun si aceasta sa fi cedat...
Multumesc anticipat! Smile


  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
De sarit "umpic" nu are cum deoarece acest cuvant nu exista in dictionarul limbii romane.
De scurs se poate scurge pe oriunde.De la rezervor pana la radiator si pompa de apa.
Esti sigur ca e antigel? Eu as zice ca e condens de la A.C.
  • venomax

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Condens in cantitatea aia nu prea cred ca avea cum sa fie.
Mulțumesc de raspuns, oricum am gasit si rezovat problema...nu stiu sigur cum se numeste piesa dar cand am aratat-o unui tip de la o curte de dezmembrari a numit-o "robinet de temperatura".

Cuvantul "umpic" nu o exista si sincer nu cred ca era musai sa mentionezi asta...din ce stiu acesta este un forum cu discutii despre masini si presupun ca toti care au citit au inteles la ce ma refeream prin acel "umpic".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR