Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
error cd, am facut vreo 5 cd uri audio cu nero printre care si unu scris cu 4x, degeaba, in schimb unul cu manele original de la fostul proprietar il citeste rapid si fara probleme. Are cineva vreo idee?
Skip ads

  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
si mie mi s-a intamplat acest lucru dar am scris un CD-RW la 8x ;
e posibil sa fie de la cd-uri ; vezi daca alt cd auto le citeste !
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
e vorba de calitatea cd-urilor.... Idea
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu le scriu cu 4x, track at once, si vezi ca mai ai o optiune in meniu, aceea de "read options" - ii dai si acolo 4x; imi merg cd-urile de n-au aer asa Cool
Skip ads

  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am inteles ca nu sunt de vina mediile ci unitatea care le scrie, cineva imi zice sa gasesc un teac 40x ca are controale mult mai bune la focus si controlul scrierii.
Eu am nec si am incercat pe 6 cd uri iar aseara am chitzait un rw pana i-au sarit capacele. Cred ca am adormit chiar inainte de incercarea cu track at once, am probat disk at once ... once/96, diferite cda 4x la read degeaba. Daca nu vrea nici cu asta track at once il scot, sar cu picioarele pe el si bag un afisaz de dvd player cu unitatea in torpedou
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nemtzi idiotzi:)
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
eu am un mp3 Kenwood... si imi da eroare de citire.Le citeste cand vrea el si atunci s-ar putea sa mearga 10 sec dintr-o melodie si se intrerupe "Reading..." apoi iarasi 10 sec , iara intrerupe , totusi este cand merge perfect. Daca de ex acuma merge un cd , il scot si il bag inapoi gata nu mai merge, in schimb a doua zi s-ar putea sa mearga fara probleme.De la ce ar putea fi ? Tin sa precizez ca inainte mergea si cu cd-uri f zgariate , acum nu mai vrea sa mearga nici cu acelea, nici cu cd-uri noi , doar cand are el chef Sad . L-am si resetat , am si bagat un cd-cleaner in el , am incercat cu mp3-uri facute la 4,8,12,20x , tot degeaba ... Are rost sa il desfac si sa-i fac o curatare manuala ? Very Happy
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
turculetz a scris:error cd, am facut vreo 5 cd uri audio cu nero printre care si unu scris cu 4x, degeaba, in schimb unul cu manele original de la fostul proprietar il citeste rapid si fara probleme. Are cineva vreo idee?


ce ai pe masina - mp3, cdplayer, magazie de cd-uri ? Da cateva detalii.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai cd-player, cum e cazul meu, poti sa scrii rw-uri pana nu mai poti ca tot nu o sa mearga deloc. Incearca cum am scris mai sus si cu cd normal, nu rw.

PS: Sa nu uiti sa "inchizi" discul.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu am Sony GT-200 ... pana acu' vreo luna imi citea CD-R si CD-RW fara sa rasufle, audio sau mp3... dupa care a inceput cu Error CD la unele ... dupa care nu mai stie sa zica altceva decat Error CD Sad
o sa-l schimb, nici nu ma mai chinui sa-l desfac...oricum la drumurile de la noi nu ma mir ca nu mai merge ...
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
CD-urile AUDIO nu se scriu track-at-once ci numai disc-at-once, neaparat discul trebuie inchis iar viteza de scriere maxima 16X. Incearca blank-uri TDK sau Verbatim, in nici un caz CD-RW.
  • keepG

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Aceiasi problema am avut-o shi eu pina acum cateva zile , cand enervat pe un kkt de modulator ce fasaie shi nu reda bine am cautat un prog pentru a inlocui nero. Am gasit unul destul de bun , pe sofpedia , Grab&Burn se cheama, incearcati sa faceti cd-urile cu el ,exact cum spunea shi Ticodriver, track at once. la viteza 8x, acum ascult linistit muzica pe ncdr1500 Smile Wink
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR