Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • costi1984

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Doresc sa cumpar o Insignia second-hand 1.8 140CP, am fost am vazut masina, este din 2010, foarte bine intretinuta are 55.000km, marti ma duc la reprezentanta sa o testez.

Totusi, am observat ca farurile au mici crapaturi pe margine, nu par a fii superficiale, pe alocuri chiar adanci (nu stiu daca este iluzie optica) proprietarul mi-a spus ca este fenomenul de imbatranire al farurilor si ca vor iesi la polish, totusi m-am mai uitat la astfel de masini si nici urma de asa ceva, ce credeti este o problema grava, se poate rezolva ieftin? Cam cat mai tin farurile in conditiile astea?

Oscilez intre masina asta si tot o Insignia de data asta Motor 2.0 CDTI, din 2011, cam aceeasi bani si aceeasi km dar fara probleme la faruri.
Ce spuneti ce ar trebui sa aleg?
  • baxt

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Normal ca nu este normal ca farurile sa aibe crapaturi, mai ales la o masina 2010. Oricat de mica ar fi o fisura in far acesta deja se va aburi la prima spalare si nu o sa mai scoti usor apa din el.
Nici macar zgariate nu prea e normal, deci, atentie si la alte detalii sa nu ascunda altceva.
50000 km in 5 ani...., atentie si la aspectul asta, imposibil nu e, dar sunt foarte rare cazurile
  • costi1984

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Proprietarul este navigator (cazuri des intalnite in Constanta), de asta nu prea a mers mult cu masina, asta ar explica numarul putini de km.
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
poate ca nu sunt de firma- Hella, caz in care trebuie sa te ingrijorezi, Fisuri mici am avut la faruri Depo, pe astra h e adevarat.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
posibil sa iei in calcul , masina a fost lovita usor dar suficient sa puna presiune pe faruri la socul respectiv. Omul nu a mai bagat bani sa schimbe si farurile....ca doar scapa de ea...Esti vigilent eu nu m as fi uitat la far asa....bravo
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR