Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Ieri mi-a sarit o piatra pe parbriz si mi-a facut o mica fisura.Intrebarea este, se poate repara? Am vazut pe net reclame de firme care repara fisurile...stie cineva vreo recomandare de astfel de firma in Buc? Si inca ceva....parbrizul meu este cel cu senzori de ploaie si lumini ( am sistem AFL + camera de comutare faza scurta lunga)..in eventualitatea schimbarii parbrizului se pot demonta senzorii si pusi pe cel nou sau cel nou vine cu senzorii lui?
Ms de raspunsuri
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Se poate repara dar trebuie facuta repede operatiunea sa nu intre apa sau praf in crapatura (ai putea sa pui un scoci peste ea sa nu intre mizerie si apa pana faci treaba)! Se dau gauri la capetele fisurii ca aceasta sa nu mai contiunue! Daca nu e lunga fisura o sa tine mult si bine si nici nu o sa se vada unde a fost. Daca e lunga s-ar putea sa reapara mai ales iarna cand dai cu dezaburire el fiind foarte rece
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
confirm si eu ca operatiunea este un succes pentru o fisura de 1 cm - nu se mai vede unde a fost chiar. Cauta baietii pe net care se ocupa cu asa ceva iti vin acasa si te costa 50-100 ron
Un parbriz nou este 500 ron - probabil made by china, la fel si unul second original iar cel original GM - 2500 ron...parca.
Ai de ales ...dar pana nu se face cioburi al tau ...sfatul meu este sa-l lipesti.

PS. - camerele din parbriz nu sunt lipite pe acesta ! Parbrizul are doar marcata cu negru zona respectiva, partea electronica de ataseaza pe parbriz.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am fost la un nene care a pus o "plomba"...sa vedem cat o tine..ms de sfaturi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR