Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • aidrian25

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sal, m a lãsat caseta de direcție trw la un astra h, asa ca întrebarea mea este unde a ți recondiționat în BUCURESTI.
Pana acum am gãsit la Pst Service, Uta Expert, Mhs-Hyperion Service, Doru-sos giurgiului cu preturi cuprinse intre 850-950ron recondiționare,demontat-montat, ulei, geometrie adicã tot ce trebuie.
Aștept recomandãri de la cei care au fãcut aceasta operațiune și mai exact unde?
  • mariusdd

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am aceeasi dilema.A trecut ceva timp de la deschiderea topicului asa ca preturile s-au marit cu cca.30 % cred(am primit oferta de 1500 ron cu geometrie si tva inclujs).
Totusi,a reconditionat cineva de pe forum vreo caseta de directie ?unde si ce rezultate a avut? In prezent sunt aceleasi service-uri care se ocupa de reconditionat in bucuresti despre pe internet sunt pareri controversate...s-au se tachineaza intre ei pe diverse forumuri. Tinand cont ca sumele la reconditionat sunt onorabile cred ca este un subiect important in prinvinta masinilor noastre care in mare parte sunt SH deci este de asteptat sa avem aceste defectiuni mai devreme decat mai tarziu Very Happy (azi o caseta,maine o cutie de viteze,o turbina etc)
Va multumesc si astept raspuns.
  • redranger

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am si eu aceeasi problema cu Insignia din 2010. De la reprezentanta mi-au spus ca se vad urme de ulei pe unul din burdufuri, iar uleiul de servo era aproape de 0. Ei mi-au spus ca trebuie inlocuita, dar ma gandesc si la posibilitatea reconditionarii. Voi ce experiente ati avut? Merita reconditionata, tine ceva sau mai sigura e una noua? Nu e ieftina nici reconditionarea, in jur de 1500 ron am inteles. Iar una noua originala e 2700 (fara montaj).

@Aidrian25, tu ce ai facut pana la urma? Ai reconditionat sau ai cumparat una noua?
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
http://www.trami.ro/
E membru pe forum aici dar nu stiu cat de des mai intra! Persoana foarte corecta, serioasa si competenta
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
in caz ca nu v ati hotarat recomand pe colegul din linkul postat mai sus.O sa ramaneti placut surprinsi.se merita un drum pana la Targoviste.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR