Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am 100.000 km cu frontera si nu am facut nici un fel de gresare. m-am uitat la crucile cardanice si am descoperit gresor numai la crucea de la grup si de la culisanta. la crucea de la cutie nu am descoperit.ori nu are ori nu am fost atent.eu va cer ajutorul pentru a afla daca frontera b mai are si alte puncte de gresare fata de cele amintite.nu am vazut altceva decit sa tiu sub control rugina pe sub masina/, completarea uleiului la grup si la cutie iar acum ma lupt cu gresoarele.cumpar tecalimitru dar sa vad ce vaselina trebuie.aveam un scirtiit la mersul inapoi. simplul fapt ca pe exterior am innecat cruciile in ulei a disparut imediat. dar e ca un calmant. trebuie sa gresez.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sunt cruci cu gresor si cruci fara gresor. La cele fara gresor daca vrei totusi sa bagi vasilina, trebuiesc demontate.
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
va multumesc domnule stelea. am gasit pina la urma si acolo gresorul. am dat cam 100 de lei pe tecalimitru, stuturi/ furtune , vaselina si gresoare. am facut treaba buna am gresat corect. scirtiitul la mersul inapoi il aveam de la culisanta acolo a intrat vaselina ca lumea pina a iesit pe linga inelul de cauciuc din fata. la cruci faza 1 aintrat lejer, faza2 a inceput sa guitE iar faza 3 imi dadea vasilina innapoi pe la gresor. va urez o zii buna la bordul GIPANULUI.FRONTERA.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR