Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • MihneaB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Mi-am luat maneta, dar am facut asta inainte sa verific daca am cc pe masina sau nu, m-am bazat pe faptul ca am switch-ul la ambreaj...
Astazi ca am deschis opcomul am vazut ca la programare, am doar climatizare, si nici un semn de cc...
Deci sa inteleg ca nu am nici o sansa sa pun pilot automat pe ea, nu ?
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Vezi daca ai mufa de la cc ascunsa in semicarcasele volanului.Daca nu o ai,trebuie sa tragi tu niste fire.Merge activat din op com,numai sa-ti permita ecu.Din ce an e masina?Vezi ca e un topic foarte util despre montarea cc-ului!
Later edit:Acum am vazut ca e din 2000.Este foarte posibil ca ecu sa nu suporte functia de cruise control.In acel topic gasesti toate detaliile!
  • MihneaB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am facut cablajul, cand apasam pe butonul de la maneta, se activa ac-ul:)))) iar in opcom la programare am decat climatizare, nu am nimic despre tempomat
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Mai mult ca sigur ecu nu suporta cc-ul.Parca imi aduc aminte ca din 2001 in sus au montat ecu-uri care suporta aceasta functie..Nu stiu cat iti e la indemana sa-l schimbi cu unul mai nou,pe care sa-l programezi..Nu stiu daca se merita efortul.Eu am avut acea mufa la maneta,dar n-a avut decat "+" pe unul dintre fire,restul se terminau intr-o mufa pe sub bord,pe undeva.Am tras firele de I si R in ecu si a mers.Pe op-com aparea,la programming,cruise control,care l-am trecut de pe "not present" in "present" si cam asta a fost tot.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR