Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • alxblade

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Creez acest nou topic datorita faptului ca nu am mai intalnit problema asta si deoarece vreau anumite pareri avizate.
Totul a inceput cand am reconditionat prima oara turbina, schimbandu-i centralul, din cauza unui zgomot pe care il intamplinam in mers atunci cand eram la 2500 de turatii. Cu timpul s-a accentuat incat se simtea si o usoara ingenunchiere a motorului in pragul respectiv.
Astfel am procedat la reconditionare. In mers nu am mai resimtit problema, insa turand motorul pe loc cu accelerare puternica, inca se mai simtea acel zgomot. Totul bine si frumos pana cand turbina noua a facut un an si a reinceput sa se simta in mers acea agatare. Am trimis-o in garantie, unde verdictul a fost ca se descentrase putin axul, in rest neavand nicio alta problema.
Am pus-o pe masina, se comporta foarte bine, abia se aude cum lucreaza, insa problema turatiei pe loc este tot acolo.
Preocuparea mea in aceasta problema este datorata ingrijorarii ca va iesi din garantie si iar va trebui sa investesc intr-o alta turbina, pentru ca aceasta repetitivitate a aparitiei problemei in cauza trebuie sa fie dintr-o anumita problema de functionare.
Precizez ca o exploatez in cele mai bune conditii, motiv pentru care nici cei de la garantie nu au gasit alte nereguli.
Va atasez si o filmare : https://www.dropbox.com/s/66...IDEO0009.mp4?dl=0
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR