Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovymme

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Alba Iulia
  • Masina: GT 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ieri am primit pe mail un email venit din partea loteriei marii britanii cum ca sunt fericitul castigator al sumei de 690.000de lire sterline in urma unei extrageri pe plan mondial ceva cu adresa de mail nici eu nu am prea inteles exact,mailu arata destul de autentic dar am facut niste cercetari si am vazut ca se fac multe marsavii pe tema asta .In mail am 2 nr de tel la care pot sa sun sa imi confirm castigu in max o luna de la primirea mailului.Nr sunt bineinteles de afara .Ce ziceti merita sa sun sau mai bine ies la un suc cu banii care o sa ii dau pe tel,eu nu sunt sceptic de felul meu dar totusi sa te trezesti peste noapte ca iti intra in cont 1 milion de euro mi se pare prea de tot......
intrebarea mea ar fi daca ati mai auzit de faza asta sau daca cineva din voi a primit la randul sau mail de acest gen, tin sa mentionez ca la sender apare NOTIFICATION DEPARTAMENT.

O scurta descriere a ideii mailului: cica tuturor adreselor de mail din europa li s-au adaugat o serie de cate 8 numere(cred ca Cool si in urma unor extrageri succesive adresa mea a avut cele 8 nr corespunzatoare celor extrase si deci AM CASTIGAT.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Mie personal mi se pare de vis sa castigi la un concurs la care nici macar nu ai participat si de aici sentimentul de nesiguranta.Totusi o parte din mine ma indeamna sa sun dar teama mea ar fi ca acele 2 nr cu +40 sa nu fie cu suprataxa si sa ma trezesc ca am o avere de plata la telefon...deci sunt in dilema ceva sugestii??
Skip ads

  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
1. aceste tepe sunt vechi, de ani de zile. inainte veneau la posta, ca scrisori....care mailuri, ce firma are loteria? de unde banii?
2. numerele cu +40 sunt de RO, sa fie o greseala de-a ta ?

daca totusi incerci, atunci succes. in urma cu vreo 6-7 ani am primit prin posta ca am castigat vreo 2 mil. USD. chiar am tinut acea scrisoare mult timp sa o arat prietenilor.
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut.
Poti cauta pe net datele firmei sau titlul mailului si s-ar putea sa le descoperi chiar pe siteuri care prezinta "Frauda pe Net". Nu de multa vreme a primit o colega un mail ceva de genul, Loteria cupei mondiale de bla bla bla...... si aveau numere de teledon de Africa de Sud, a vorbit cu eisi era cat pe ce sa le trimita datele contului unde sa-i trimita banii si ce sa vezi pe cateva siteuri era prezentat acelasi mail bineinteles alt nume si alte nr de telefon drept una din formele de frauda pe net.
Daca vrei sa visezi frumos incearca. Bafta si numai bine!
  • Gruia

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Stai sa vezi ce interesant este ca pentru autentificare ti se va solicita numarul de card bancar si codul pin si in general toate detaliile ca sa ramai lefter-popescu.
NIMENI nu face nimanui asemenea cadouri.
Asta precum mailurile alea de la city-financial care te anunta ca-si upradeaza nu-s ce server si "vezi-Doamne" pentru baza de date trebuie sa le confirmi detaliile tale inclusiv cont, pin, numar de card etc.
Feriti-va!
Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Tu insuti zici ca ar fi frumos sa castigi la un joc la care nici nu ai jucat...get real!!!
De unde fonduri de premiere daca nu a jucat nimeni???
Are UK prea multi bani si n-are ce face cu ei? Sa fim seriosi!!!
Ce idioti si aia. Daca ziceau ca ai castigat 10.000 EURO ar fi sunat mai multi! Asa 1 mil. pune mai multa lume pe ganduri...

Tu suna si spune-ne ce ai castigat! Very Happy
Promit sa dau o bere pe langa milionul ala.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Britanicii aia sunt africani de fapt si reteta e veche... Nu se dau date personale sau coduri, conturi, pin....
Vezi poate ai alta treaba de facut....
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Daca ti-as spune ca primesc zilnic intre 5 si 10 mailuri in care mi se spune ca am castigat un milion de dolari, telefoane, laptopuri, camere foto si alte balarii din astea ma crezi? Crede-ma, ca e adevarat, pot sa ti le forwardez Smile
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Nu e aia ideea. Teapa va urma pe urma, dupa ce tu le vei intra in joc, milionu de dolari sau euro sau suma de bani, cand ti-o vor trimite spre tine, se va opri intr-o banca printr-o tara pe unde se pot scoate bani prin western. Si ca sa primesti suma va trebui sa platesti "bancii" o suma modesta in raport cu milionu, undeva la 4-5 mi euro, pe care ii vei trimite tot prin western si ii vor ridica 2-3 africani. Wink
Skip ads

  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Smile) pe mine m-au sunat ieri (nu's balarii); participasem la o tombola cu un audi ( Very Happy ) ca mare premiu... shi mi-au zis ca sunt printre 25 de fericitzi care au parte de o super oferta... shi pot cashtiga muuuuulte chestii (calatorii, mashini sau case) shi cashtigul este garantat in proportzie de 99.68% Smile)) shi... tot ce treb. sa fac este sa particip la o loterie pe timp de 6 luni... biletele erau numai 54.45€ / luna Very Happy

citisem intr-o carte cu citate ceva de genu' "nici nu ai idee catzi oameni abia ashteapta sa fie prostitzi"...

bafta la "cashtiguri"!
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Intr-adevar , Murphy spunea : Este jenant sa permiti unui fraier sa stea cu banii la el !
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
haha, acum sint britanice? am un morman din astea, dar erau trimise (cica) de prin olanda. nici macar nu le deschid, nu cumva sa le confirm ca adresa de mail e valida.

acum citiva ani ma suna o fatuca de la sc x srl si cica am cistigat nu stiu ce excursie la paris, dar tebuie sa vin sa casc gura 6 ore la nu stiu ce prezentare si sa am obligatoriu la mine nu stiu ce suma. nu stia de ce trebuie sa am suma dar trebuia sa o am si sa le-o arat. cind am intrebat-o de unde are numarul si i-am spus ca nu prea am incredere s-a ofticat rau de tot, de parca eu eram un infractor si ea o victima.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca a-ti sti cate apartamente a "castigat" nevasta-mea in ultimii ani.... Very Happy
Cred ca ar fi cam doua-trei blocuri intregi.
Numai ca nu le-a revendicat niciodata.
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Faza cu "loteria" este o varianta noua la "ajutor sinistrati din Africa". Laughing
Totul va decurge bine pana la faza unei sume ............ modice ce variaza ntre 1000 si 2000$ pentru deschiderea unui cont, etc.
Frate acelasi mesaj a sosit si la mine saptamana trecuta. Prima regula este ca nici o firma serioasa nu foloseste ca mail ... @yahoo.com sau uk ci are serverul ei. Oricum sper ca nu ai intrat in jocnu? Smile
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Fratica, ce primesti tu se cheama, simplu, Spam.
Uite aicea mai multe detalii: http://en.wikipedia.org/wik..._%28electronic%29
Tine minte 3 luvruri: Nu poti castiga la loterii la care nu joci, lucrurile gratis sunt cele mai scumpe, si nu exista Mos Craciun (nici macar pe Internet Laughing ).
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
hehe, s-au mutat cu loteria in spania acum. tocmai am mai "cistigat" un milion de euro. iar mailul "loteriei spaniole" e pe america online Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR