Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • nok

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

Am tot cautat pe forum ( si pe goagal ) insa nu am gasit niciun tutorial STRICT pentru modelul asta VDO CDR 500.




Sunt in schimb exemple pentru Delco / CDR 500 de pe Astra H insa nu ma ajuta cu nimic.

As dori sa stiu daca se poate realiza fara sa folosesc un Silent CD ( sa comute instant pe AUX ) si daca se aude mai bine decat s-ar auzi folosind un modulator FM ( nu am incercat inca ).

Stiu ca pare cam ciudat dar vreau sa pastrez consola cat mai originala, playerele aftermarket sunt prea urate pentru gustul meu ( exceptie cateva modele Clarion Smile )

Multumesc!
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Nu te pot ajuta cu o schema/tutorial insa doar iti pot spune ca am pe masina un VDO CDR 500 functional si de sub consola centrala imi iesea o mufa mica despre care imi spunea fostul proprietar ca ar fi o modificare AUX IN home-made.
Intr-o vreme am folosit muzica de pe telefon prin acea mufa apoi mi-am montat un al 2-lea player (USB) si cablul cu mufa l-am lasat in spatele consolei.
Cand am montat al 2-lea player a trebuit sa-l demontez si pe cel original si cu ocazia asta am dedus ca AUX IN e " facatura" pt ca acel cablu intra ciobaneste prin carcasa playerului.
Ps - puteam regla volumul si de pe telefon si de pe comenzile volan. Ca si sound mergea ok, adica la fel de bine ca si cu track-urile ce le citea VDO de pe CD.
  • nok

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Deci calitatea sunetului ramane aceeasi. Asta e un lucru bun. La tine functiona fara silent cd?
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Nici nu stiu ce-i ala ! Smile
  • nok

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Smile Din ce am citit si eu e un cd care contine un singur track de 80 min fara sunet..explicatia e ca dai play la acest CD si in timpul ala conectezi si mufa in AUX, in boxe auzindu-se melodiile din mp3 player/telefon.

Il pacalesti cum ar veni..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR